Od botulotoxínu k výrobe vlastných krémov – 2. časť Tvárová joga – cviky

Od botulotoxínu k výrobe vlastných krémov - 2.časť

Tvárová joga – cviky, znamená súbor cvičení, pri ktorých dochádza k opakovanému napínaniu svalov, čo podnecuje regeneračný proces.

V prvej časti rozhovoru s Gabikou Utľak Šolcovou ste si prečítali o jej ceste k výrobe vlastných krémov. Teraz sa spoločne prenesieme do sveta tvárovej jogy. Teším sa, že postupne pribúdajú ženy, ktoré sa rady podelia o svoje skúsenosti s cvičením a tak môžu inšpirovať vás, ktoré sa na cvičenie chystáte :-). Na našej prvej “skype hodine” som si Gabiku dobre poobzerala, spísala si jej problematické partie a predstavila jej plán, ako budeme s cvičením postupovať. Celé sme si to najskôr prešli a odsúhlasili si postupnosť krokov. Je pre mňa veľmi dôležité, aby sme sa s klientkou zhodli na tom, čo potrebuje riešiť “prioritne”. Vyspovedala som Gabiku, aké mala pocity pri cvičení, čo sa jej páčilo a podarilo na tvári zmeniť.

DSC_3320 – kópia

Nedávno si u mňa absolvovala kurz tvárovej jogy cez skype 🙂  Prečo si sa pre kurz rozhodla?

Tvárová joga – cviky s tebou bola úžasná skúsenosť a opäť ďalšie vytriezvenie. Dovtedy som nevedela, že aj tvár môžem takto precvičovať. Po skúsenostiach s botoxom, som sa teda rozhodla svoju pleť na tvári chrániť úpravou vnútorných postojov a vyžarovania navonok, vrátane mimiky tváre. Oveľa viac som sa usmievala, a snažila som sa skoro vôbec nemračiť. Výsledky bolo vidieť veľmi rýchlo, hlavne vráska medzi obočím sa pekne vyhladzovala, no zvyšná časť tváre hlavne v oblasti brady a krku nebola najkrajšia. Dlho som to považovala za fakt, za typ tváre, ktorá má sklon ku uvoľnenej brade. Dokonca aj keď som bola najštíhlejšia a nosila som veľkosť 36-38, mala som nábeh na dvojitú bradu.

Tvoje pocity pred kurzom?

Pred prvým cvičením som mala zvláštny pocit, keďže som si nebola istá formou cvičenia –cez skype. Po pár minútach som ale pochopila, že je dobré a užívala si to všetko. Skype je síce neosobná forma, ale v tomto prípade je to pozitívum. Cvičenie prebieha v pohodlí domova, odpadá ostych z praktizovania rôznych grimás a cvikov a čo je najdôležitejšie, vlastný obraz vedľa obrazu cvičiteľky na obrazovke mi dáva cennú spätnú väzbu a kontrolu môjho cvičenia. Naozaj odporúčam.Tvárová joga – cviky mi mení život postupne k lepšiemu.

Tvárová joga – cviky, ako samostatné  cvičenie sa ti páčilo a aké si mala výsledky?

Cvičenie s tebou Zuzka bolo zábavné,  namáhavé a príjemné. Výsledky som videla okamžite. Cítila som ako sa mi svaly na tvári prebúdzajú a aktivujú, pleť sa prekrvuje a kontúry tváre sa zlepšujú. Ešte stále mám na sebe čo zlepšovať, no vďaka kurzu tvárovej jogy som našla spôsob, ako príjemne zaradiť do môjho bežného dňa cvičenie, ktoré ma teší, robí ma krásnou, mladou a zdravou… Na mojej tvári som chcela riešiť hlavne bradu a spodnú časť tváre, no veľmi ma prekvapil výsledok cvičenia na očných viečkach. Tie sa mi krásne zdvihli a mám pocit, že aj ich objem sa zmenšil.

ocne viecka po dvoch mesiacoch cvicenia v_03

Tvárová joga – cviky, ktoré si si špeciálne obľúbila?

Vyplazovanie jazyka je môj najobľúbenejší cvik a bola som prekvapená, ako krásne naň tvár reaguje. Tento cvik cvičím aj viac krát. Mám z neho dobrý pocit. Druhý najobľúbenejší cvik je zameraný na oči. To preto, že výsledok na mojich očiach je skutočne viditeľný.

Je skvelé, že cvičíš už viac ako dva mesiace, budeš pokračovať aj ďalej?

Určite áno. Práve tieto prekvapivé zmeny ma držia v nadšení a presvedčení cvičiť aj ďalej. Uvedomujem si, že táto cesta je moja voľba a budem sa jej držať. Je to cesta, ktorú považujem za najprirodzenejšiu a najzdravšiu formu ako sa starať o seba a svoju tvár. Čas, ktorý venujem cvičeniu, som venovala sama sebe a to sa zaručene ukáže na mojej spokojnosti a pohode.

Odporučila by si cvičenie svojim kamarátkam?

Určite áno. Tvoje cvičenia sú skvelé a každá dáma by si to mala určite skúsiť. Som ti vďačná za ďalšiu skúsenosť, ktorá ma obohatila a otvorila mi ďalšie dvere ku novým zážitkom a skúsenostiam.

Keď sme sa s Gabikou stretli po absolvovaní našich “skype stretnutí ” aj naživo, zmenu na horných viečkach bolo veľmi pekne vidieť. Dohodli sme sa, že mi bude priebežne písať, ako sa jej darí so zmenou na brade a krku. Čo ma najviac teší je, že má Gabika z cvičenia radosť, vypestovala si návyk a má a chuť pokračovať a vylepšovať svoje problematické partie. Vytrvalosť a odhodlanie je totiž to “najťažšie” :-).

Gabika, ďakujem za príjemný rozhovor a želám ti veľa spokojných zákazníkov!

Obe s Gabikou veríme, že tento rozhovor, bude pre vás inšpiráciou 🙂

Zuzana a Gabika

Zdroj : archív Gabriela Utľak Šolcová, Fotolia.com

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre