Bakuchiol: prírodná alternatíva k retinolu

Bakuchiol

Bakuchiol je prírodná zložka, ktorá sa čoraz častejšie objavuje v kozmetických produktoch a je známa svojimi výhodami pre zdravie pleti. Často sa označuje ako prírodný retinol, pretože má podobné účinky ako retinol, ale bez niektorých nežiaducich vedľajších účinkov.

Bakuchiol a jeho účinky na pokožku

Bakuchiol je extrahovaný z rastliny nazývanej Psoralea corylifolia, ktorá sa tradične využíva v ázijskej medicíne. Táto zložka je známa svojimi výhodami pre pokožku a má široké spektrum účinkov, vrátane:

Zníženie vrások a jemných línií

Bakuchiol je schopný zlepšiť textúru pokožky a znížiť vzhľad vrások a jemných línií. Podobne ako retinol, bakuchiol podporuje produkciu kolagénu a elastínu, dôležitých bielkovín, ktoré udržujú pokožku pevnú a pružnú. Tým sa zlepšuje elasticita pokožky a vyhladzujú sa prejavy starnutia.

Zlepšenie tónu pleti

Bakuchiol má aj jemné zjasňujúce účinky, ktoré pomáhajú zlepšovať tón pleti a redukovať prípadné pigmentové škvrny alebo nerovnomerný farebný odtieň. Pomáha regulovať produkciu melanínu, pigmentu zodpovedného za farbu pokožky, a zároveň redukuje prejavy hyperpigmentácie.

Antioxidantová ochrana

Bakuchiol je tiež silným antioxidantom, ktorý chráni pokožku pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Tieto radikály sú vytvárané pri expozícii na slnečné žiarenie, znečistenie prostredia a stres. Bakuchiol neutralizuje tieto voľné radikály a zabraňuje poškodeniu buniek pokožky, čím prispieva k jej zdraviu a mladistvému vzhľadu.

Výhody bakuchiolu oproti retinolu

Ponúka niekoľko výhod oproti tradičnému retinolu:

Menšie podráždenie a citlivosť

Retinol je známy tým, že môže spôsobovať podráždenie, suchosť a citlivosť pokožky. Bakuchiol je však považovaný za miernejšiu alternatívu, pretože nevykazuje také silné vedľajšie účinky. Je lepšie tolerovaný pre citlivú pokožku a nevyžaduje obdobie adaptácie.

Bezpečnosť počas tehotenstva a dojčenia

Retinol sa neodporúča používať v tehotenstve a počas dojčenia. Naopak, bakuchiol je považovaný za bezpečnú voľbu aj pre tehotné ženy a dojčiace matky.

Použitie bakuchiolu v kozmetických produktov

Je stále viac prítomný v kozmetických produktoch, masky,séra, krémy a oleje. Pri výbere takýchto produktov je dôležité sledovať ich zloženie a koncentráciu bakuchiolu. Vysoká koncentrácia bakuchiolu môže priniesť intenzívnejšie výsledky, ale môže byť aj príliš silná pre citlivú pokožku. Je preto vhodné konzultovať s dermatológom alebo odborníkom na pokožku pred začatím používania nových kozmetických produktov.

Je to prírodná alternatíva k retinolu s výnimočnými vlastnosťami pre pokožku. Jeho účinky zahŕňajú zlepšenie textúry pokožky, redukciu vrások a jemných línií, zlepšenie tónu pleti a antioxidantovú ochranu. Bakuchiol je menej dráždivý a bezpečný aj pre tehotné ženy a dojčiace matky. Ak hľadáte prírodnú alternatívu k retinolu, produkty s obsahom bakuchiolu môžu byť skvelou voľbou pre vašu pokožku. Skúste Detox masku s bielym a zeleným ílom a bakuchiolom.

Obľúbená domáca DETOXIKAČNÁ KÚRA pre pleť:

  1. Vyčistite si pleť mliečkom Repair+ Milk
  2. Stonizujte Repair+ Toner
  3. Naneste v tenkej vrstve Detox masku, nechajte pôsobiť do uschnutia, cca 15 min
  4. Opláchnite vlažnou vodou
  5. Prestriekajte biopeptidovým sérom
  6. Aplikujte Detox Lifting face cream

Pleť bude vyčistená, zhydratovaná a zjednotený tón pleti. Všetky produkty nájdete na www.naturelook.eu.

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre