Lektorka tvárovej jogy – Petra Beňová

Peťa je mamou dvoch detí, žije pri Martine a dlhé roky sa zaoberá starostlivosťou o pleť, pracuje v oblasti zdravotníctva ako obchodný zástupca. S septembri 2018 sa prihlásila na kurz pre lektorky tvárovej jogy a za posledný rok úspešne zorganizovala niekoľko základných kurzov tvárovej jogy a tiež kurzy pre pokročilé klientky. Trošku som ju vyspovedala, zoznámte sa 🙂

kurz pre lektorky tvárovej jogy

Ako si sa dostala k tvárovej joge Peti?  

Asi pred 3 rokmi som v TV zachytila informáciu o tvárovej gymnastike a začala som hľadať na internete informácie, tam som sa dozvedela o tvárovej joge. Sledovala som kedy a kde sú kurzy v okolí môjho bydliska, nakoľko som mala ešte malé dieťa. A minulý rok v septembri si tam robila kurz ty, tak som sa zúčastnila a začala doma cvičiť.

Aké zmeny si na sebe pozorovala Ty po praktizovaní tvárovej jogy?

Ja som už po 2 týždňoch začala pozorovať formovanie krku a zmenšovanie dvojitej brady. Postupne som videla zmenu na kontúrach tváre, pleť začala byť pevnejšia a začala som si uvedomovať mimiku tváre. Dokonca som mala dojem, že tvár vyzerala štíhlejšie. Ďalšou pozitívnou zmenou bolo, že som sa naučila si nájsť 20 minút denne na seba popri 2 deťoch, domácnosti a práci. Cvičenie mi prinášalo radosť, nie niečo navyše, ale tešila som sa na „mojich 20 minút“.

Prečo si sa rozhodla absolvovať kurz pre ektorky tvárovej jogy?

Už pred absolvovaním kurzu tvárovej jogy som sa venovala starostlivosti o pleť doporučovaním kvalitnej kozmetiky, ktorú používam. Avšak aj napriek  pravidelnej starostlivosti som začala pozorovať známky starnutia na pleti, na ktorú mal vplyv aj nedostatok spánku pri malom dieťati. Už na kurze som pochopila, že cvičenie tvárovej jogy a starostlivosť o pleť je skvelá kombinácia. Keď som videla moje prvé výsledky, tak som začala hľadať informácie, či sa dá aj stať lektorkou tvárovej jogy. Na tvojej stránke som našla všetky potrebné informácie o kurze, zavolala ti a ja som naskočila do práve prebiehajúceho kurzu. Som komunikatívny typ človeka, rada organizujem a videla som možnosti ako sa uplatniť ako lektorka tvárovej jogy a popri tom si aj zarobiť peniaze na prilepšenie.

Kurz je robený online formou, aby bolo možné určiť si tempo štúdia podľa seba a zároveň majú ženy k dispozícii facebookovú interaktívnu skupinu. Čo sa ti na kurze páčilo a ako si ho zvládla?

V čase, keď som sa prihlásila na kurz som bola ešte na rodičovskej dovolenke, popri tom som už aj pracovala. Takže pre mňa bola online forma kurzu maximálne vyhovujúca. Mohla som sa učiť, keď mi to vyhovovalo. Na jednotlivé moduly bolo dostatok času. Všetky informácie a videá v kurze boli zrozumiteľné. Pre mňa to bolo potešenie sa učiť a trénovať cviky.

Ako na cvičenie reagujú tvoje klientky, máš nejaké zaujímavé referencie a skúsenosti?

Moje klientky reagujú veľmi pozitívne a niekedy samé po kurze povedia, že to bolo nad ich očakávania. To je niečo, čo ma naozaj veľmi teší a motivuje aj mňa cvičiť a organizovať ďalšie kurzy.  Klientky sú milo prekvapené, že v rámci kurzu sa naučia aj masáž tváre, bankovanie tváre a že si aj v pohodlí domova môžu dopriať aj takýto druh relaxu. Mám klientku, ktorá je učiteľkou a tá okrem pozitívnych estetických zmien, pozoruje, že sa jej lepšie rozpráva a tiež vládze viac rozprávať, pričom voľakedy pociťovala únavu po druhej vyučovacej hodine.

Čo by si poradila ženám, aby boli so sebou spokojné?

Podľa mňa by si každá žena mala nájsť „čas pre seba“ na aktivity, ktoré jej prinášajú radosť a relax.

Peti prajem veľa spokojných klientok a radosť z práce a ak sa aj vy chcete venovať tvárovej joge a stať sa súčasťou tímu FACE YOGA Institute, prihlásiť sa na kurz pre lektorky tvárovej jogy kontaktujte ma na zuzka@tvarovajoga.sk

kurz pre lektorky tvárovej jogy

 

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre