Masáž tváre s kameňom GUA SHA

Masáž tváre s gua sha

Masáž tváre s kameňom GUA SHA  je úžasnou relaxačnou ale aj omladzovacou technikou a neodmysliteľne patrí k tvárovej joge. Ja osobne striedam masáže podľa nálady. Automasáže sú skvelé párminútové v prípade, že sa vám nechce masírovať s nejakou pomôckou. Intenzívnejšie masáže sú so silikónovými bankami, ruženínovými face rollermi a kameňmi gua sha. V dnešnom článku sa povenujeme masážnemu kameňu z ruženínu – GUA SHA.

Masáž tváre s gua sha

Masáž tváre s kameňom GUA SHA

Gua sha existuje v tradičnej čínskej medicíne už tisíce rokov. Kameňom môžete masírovať tvár aj telo. Bol vyrobený tak, aby na pokožku pôsobil spevňujúco.

Pravidelnou masážou tváre s gua sha sa:

  • Môžete zbaviť opuchov v tvári
  • Pokožka prekrví a vaša pleť ostane pružná
  • Uvoľníte napätie v tvári
  • Vyzdvihnú kontúry tváre

Gua sha používajte na pleť, ktorá je zdravá, bez aktívneho akné, nie veľmi citlivá či spálená od slnka.

Nech sa páči, tu je VIDEO, vyskúšajte si túto príjemnú masáž:

Pred masážou si vyčistite pleť, aplikujte sérum alebo olej.
Pokiaľ sa pri masáži s Gua Sha pôsobením tlaku vytvoria na povrchu kože farebné fliačiky (tzv. „sha“), neľakajte sa, telo ich počas najbližších dní samo vyčistí. Deje sa to z dôvodu toho, že sa pri masáži krv dostane mimo vlásočníc. Miesta, kde sa vytvárajú fliačiky – sha sú oblasti zhoršenej cirkulácie krvi alebo blokácie s horšou energetickou premenou látok v tele.

V prípade, že používate gua sha pri masáži šije a chrbta, masírujeme od stredu smerom von. Taktiež môžete gua sha použiť na celulitídu aj v kombinácii s thermo balzamom.

Pri každej masáži s gua sha používajte krém, sérum alebo olej, aby ste zabránili podráždeniu pokožky.

Ja si vždy na vyčistenú pleť nastriekam hydratačné biopeptidové sérum a masírujem orient olejom. Jeho vôňa vás dostane 🙂

Sérum aj olej si môžete kúpiť TU>>

Prečo práve ruženín?

Hovorí sa o ňom ako o kameni bohyne Venuše. Egypťania verili, že ruženín spomaľuje starnutie. Je najsilnejším kameňom, čo sa týka pôsobenia krásy, lásky a uzdravovania. Dodáva pocit pokoja, pomáha v obdobiach emocionálnych vypätí a smútku. Ruženín pohlcuje negatívnu energiu, preto ho treba energeticky čistiť. Umýva sa pod prúdom vlažnej vody a nabíja v noci pre mesačnom svite.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre