Spevnenie pleti: Ako na to? Pomôže tvárová joga

Ako na spevnenie pleti? Každý z nás túži po zdravej a pevnej pleti, no s priebehom času a vplyvom rôznych faktorov pokožka začne ochabovať, tvoria sa vrásky a stráca svoju prirodzenú elasticitu. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako spevniť pokožku a vrátiť jej mladistvý vzhľad. Jednou z neinvazívnych a obľúbených metód je tvárová joga.

Spevnenie pleti: Ako na to? Pomôže tvárová joga

Príčiny straty elasticity

Spevnenie pleti je dôležité nielen pre estetický vzhľad, ale aj pre zdravie kože. Strata elasticity kože môže byť spôsobená viacerými faktormi, vrátane:

Starnutie

S pribúdajúcim vekom dochádza k prirodzenému poklesu produkcie kolagénu a elastínu, dôležitých bielkovín, ktoré udržujú pokožku pevnú a pružnú. Je dôležité praktizovať aktivity, ktoré napomôžu prirodzenej tvorbe kolagénu a dopĺňať kolagén a kyselinu hyalurónovú aj vnútorne.

Slnečné žiarenie

Nadmerná expozícia slnečnému žiareniu môže spôsobiť poškodenie pokožky a zároveň urýchliť proces tvorby vrások.

Životný štýl

Nedostatok spánku, nezdravá strava, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu môžu mať negatívny vplyv na pokožku a jej elasticitu.

Strava

Ďalším dielikom do skladačky je strava. Starneme rýchlejšie a strácame pružnosť, ktorá sa prejaví aj na pleti pokiaľ konzumujeme nezdravú stravu.

Tvárová joga: Čo to je a ako funguje?

Tvárová joga je prirodzená metóda omladenia tváre. Je to kombinácia cvičenia tvárových svalov, masáží, bankovania a tejpovania. Nemusíme praktizovať všetky techniky avšak je dobré využívať mimimálne cvičenie a masáže.

Tieto techniky sa zameriavajú na posilnenie svalov tváre a krku. Majú za cieľ zlepšiť obeh krvi, stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu a spevniť svaly tváre.

Pri tvárovej joge je dôležité pravidelnosť a správna technika. Cvičenia sa zameriavajú na konkrétne svalové skupiny tváre, ako sú líca, čelo, očné okolie a brada. Cvičenie týchto svalových skupín môže prispieť k ich posilneniu a spevneniu, čo v konečnom dôsledku pomáha získať pevnejšiu a zdravšiu pokožku.

Ak ste ešte tvárovú jogu neskúšali, začnite s týmito krátkymi rituálmi pre omladenie pleti >>>

Starostlivosť o pleť

Správna a kvalitná starostlivosť o pleť je alfa a omega. Tu je niekoľko odporúčaní:

Pravidelné čistenie pleti 

Vyčistite si pleť ráno a večer, čistenie obyčajnou vodou nestačí. Použite mlieko/gél, penu a následne pleť stonizujte.

Ochrana pred slnečným žiarením

Používajte ochranné krémy s vysokým SPF faktorom,  noste klobúk a slnečné okuliare. Vyhýbajte sa priamej expozícii na slniečku.

Hydratácia pleti 

Nezabúdajte na hydratáciu pleti zvonku aj zvnútra. Aj mastná pleť môže byť dehydrovaná, dôležité je vybrať si tie správne kozmetické produkty.

Zdravý životný štýl

Nezabúdajte na dostatok spánku, minimalizujte stres a vyhnite sa fajčeniu a nadmernému konzumu alkoholu.

Spevnenie pleti je možné dosiahnuť pomocou rôznych metód, vrátane tvárovej jogy. Pravidelné cvičenie tvárovej jogy môže pomôcť posilniť svaly tváre a krku, čo zlepšuje elasticitu pokožky a jej celkový vzhľad. Okrem toho je dôležité dbať aj na zdravý životný štýl, správnu stravu a starostlivosť o pokožku. Pamätajte si, že spevnenie pleti je proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť a pravidelnosť, ale časom určite dosiahnete viditeľné výsledky.

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre