Ako pomôžu Frownies a tejpy zjemniť vrásky na čele

Ako pomôžu Frownies a tejpy zjemniť vrásky na čeleVrásky na čele, najmä tie spôsobené mimikou, môžu byť pre niektorých ľudí nežiaduce a môžu ich vnímať ako znak starnutia. Existuje niekoľko metód a produktov, ktoré sa používajú na kontrolu mimiky a zjemnenie vrások na čele.

Invazívne metódy

Jedna skupina sú metódy invazívne – použitie botoxu – na znehybnenie svalov alebo kyseliny hyalurónovej na vyplnenie vrások. Tieto metódy však nesedia každému a ani nie sú vhodné pre všetkých. Zároveň môže nesprávne aplikovaný botox spôsobiť „padnutie horných viečok“. A tak si popri vyriešení jednej záležitosti vytvoríte iný problém. Invazívne metódy nie sú práve najlacnejšie a je potrebné ich opakovať.

Prirodzené metódy

Moje obľúbené pomôcky na zjemnenie vrások na čele sú Frownies – ktoré fungujú ako náplasť na vrásku a tiež tejpy a celkovo metóda tejpovania. Vysvetlíme si ako tieto metódy fungujú.

Frownies

Frownies – je to jednoduchá náplasť z prírodného papiera a škrobu, ktorý po spojení s vodou alebo sérom vytvorí lepivú plochu. Touto lepkavou plochou priložíme náplasť k pokožke, na miesto, kde sú vrásky. Dobre pritlačíme a pridržíme aspoň 10 sekúnd. Môžeme nechať pôsobiť 3 hodiny, prípadne celú noc. Frownies sú navrhnuté tak, aby fungovali ako mechanická zábrana proti krčeniu čela. prípadne si ich môžeme nalepiť aj nad obočie, pokiaľ veľmi často používame čelo a obočie dvíhame. Frownies nám tento pohyb krásne kontrolujú a pokožka sa nekrčí. Naviac pod náplasťou sa vráska vyrovnáva. Ideálne je, ak náplasť navlhčíme nie vodou ale biopeptidovým sérom, aby sme tam dostali aj účinnú látku. Samozrejme môžeme náplasť nalepiť na štandardne ošetrenú pleť – sérom, krémom, avšak nesmie byť príliš mastná, pretože na tom nám náplasť nebude držať.

Video návod – Ako si aplikovať Frownies

Silikónové náplasti

Komu vyhovuje náplasť s viacnásobným použitím, môže vyskúšať silikónové náplasti z lekárskeho silikónu. Sú vhodné pre všetky typy pleti. Pred aplikáciou silikónového vankúšika je dôležité pleť dôkladne vyčistiť a zhydratovať, na záver aplikovať silikónový vankúšik a nechať pôsobiť. Po odstránení treba vankúšik/náplasť umyť šetrným mydlom, nechať vyschnúť a nalepiť na fóliu, na ktorej bol pôvodne nalepený. Týmto spôsobom si zabezpečíme niekoľkonásobné použitie.

Estetické tejpovanie tváre

Tejpovanie je skvelá metóda, ktorá sa stáva čoraz obľúbenejšou. Pomáha dostať pod kontrolu našu mimiku, zjemňuje vrásky na čele a napomáha toku lymfy. Tu je potrebné používať špeciálne tejpy na citlivú pokožku a riadiť sa dôležitými zásadami a princípmi správneho tejpovania.

 

Ako pomôžu Frownies a tejpy zjemniť vrásky na čele

Svaly majú pamäť a práve tejpami sa ich snažíme dostať do správnej polohy. Tejpovanie tváre je odlišné ako tejpovanie tela. Preto je dôležité, ak sa rozhodnete tejpy používať, naučiť sa tejpovať od skúseného lektora.

Je dôležité vedieť, že Frownies, silikónové vankúšiky a tejpy sú skvelé podporné metódy. Je však dôležité pracovať aj na odstránení príčiny vzniku vrások. Aké sú možné príčiny vzniku vrások a čo môžeme s týmto problémom robiť sa dozviete aj vo webinári zdarma – Ako sa zbaviť vrások na čele prirodzene a bez botoxu, môžete si ho pozrieť TU >>>

Zuzana Ondrisová

lektorka a školiteľka tvárovej jogy, zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre