Ako zjemniť vrásky na dekolte? Pomôžu masáže a bankovanie

Spevnenie pleti: Ako na to? Pomôže tvárová joga

Vrásky na dekolte sú bežným prejavom starnutia pokožky a expozície slnečnému žiareniu. Ak túžite po hladšom a jemnejšom vzhľade pokožky na dekolte, existuje niekoľko spôsobov, ako zjemniť vrásky a zlepšiť jej celkový vzhľad. Jedným z nich je pravidelná starostlivosť o pokožku na dekolte, masáž a bankovanie, ktoré pomôžu získať želané výsledky.

Kozmetická starostlivosť

Hovorí sa, že tvár začína na dekolte. Je dôležité starať sa aj o dekolt a krk, pretože tu zvykneme vidieť prvé známky starnutia v podobe ochabnutej kože a vrások na krku a dekolte. Ak si robíme píling, či dávame na pleť sérum a krém, krk a dekolt by sme nemali vynechávať.

Píling

Raz do týždňa je vhodné urobiť si píling na tvári aj dekolte. Nevyhýbajte sa pílingu ani vtedy ak máte citlivú pleť. V dnešnej dobe existujú šetrné pílingy, ktoré nepracujú na mechanickom odstraňovaní odumretých buniek ale Takýto píling odstráni starú kožu šetrne a pekne ju zhydratuje. Po pílingu prestriekajte dekolt biopeptidovým sérom a naneste hydratačný krém, hneď to bude vyzerať inak 🙂

Ako zjemniť vrásky na dekolte? Pomôžu masáže a bankovanie

Masáže 

Masáže sú skvelým technikou, ktorá pomáha stimulovať krvný obeh, zlepšiť tonus pokožky a zjemniť vrásky. Masáže zároeň:

– Stimulujú produkciu kolagénu a elastínu

Masáže podporujú produkciu kolagénu a elastínu, dôležitých bielkovín, ktoré udržujú pokožku pevnú a pružnú. Tým sa zlepšuje elasticita pokožky na dekolte a redukujú sa vrásky.

– Zlepšujú krvný obeh 

Masáže zlepšujú krvný obeh a dodávajú živiny a kyslík do buniek pokožky. To napomáha k regenerácii pokožky a podporuje jej zdravý vzhľad.

Masáž môžete robiť manuálne aj aj s použítím masážnych pomôcok ako je gua sha, face roller alebo lyžičky. Na masáž využívame najmä prírodné oleje, mandľový, jojobový, ryžový a pod.

Krátku masáž dekoltu si môžete pozrieť aj v tomto videu:

Bankovanie dekoltu

Obľúbená technika, ktorá má veľmi rýchly a viditeľný efekt avšak je potrebné ju opakovať pravidelne. Bankovanie dekoltu napomáha aj pri uvedomení si správneho držania tela. Ak sme zvyknutí sa hrbiť, tak pri bankovaní jednoducho musíme narovnať chrbát.

Na domáce použitie a bankovanie dekoltu sú vhodné silikónové banky na tvár. Pokiaľ nemáte masážnu sadu, môžete si ju kúpiť aj tu >>>

Pokiaľ si nie ste isté používaním techniky bankovania, skonzultujte si to s odborníkom. Pri bankovaní je nieľkoľko kontraindikácií, preto je dobré vedieť, či je táto technika vhodná aj pre vás.

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre