Inšpiratívne ženy biznisu – čo nám odkazujú?

Inšpiratívne ženy slovenského biznisu sa stretli 27.októbra v krásnom Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici.  Mala som tú česť zúčastniť sa slávnostného galavečera Forbes ŽENY V BIZNISE. Zároveň som aktívne prispela cvičením tvárovej jogy so ženami podnikateľkami počas sobotňajšieho sprievodného programu.

Slávnostný večer otvoril šéfredaktor magazínu Forbes Juraj Porubský, ktorý bol zároveň moderátorom celého večera. Po privítaní 130-tich významných hostí pokračoval večer udelením ocenenie Forbes Top Žena roka 2017.

Víťazkou sa už po šiesty raz stala pani Elena Kohútiková, zástupkyňa VÚB banky. Prvá dáma slovenského biznisu, prezývaná aj “Lady Euro” sa však už s kariérou o pár dní rozlúči, nakoľko sa chce venovať viac svojej rodine. Jej príhovor mal všetky znaky skúsenej a ostrieľanej ženy, ktorá sa v biznise pohybuje roky. Odkaz pre všetky prítomné dámy znel:

Zdieľajte, inšpirujte, buďte sebavedomé a dokážte sa predať!

Veľmi zaujímavou súčasťou večera boli bezpochyby panelové diskusie, v ktorých sa predstavili inšpiratívne ženy slovenského biznisu, fotografka Mária Švarbová, šperkárka a dizajnérka Petra Toth či fitneska Zora Czoborová. Moderátora v nich zaujímalo, ako vedia dámy skĺbiť prácu s rodinným životom, čo museli na ceste za svojimi snami prekonať, čím sa inšpirovali a odkiaľ čerpajú energiu do práce. Viackrát dámy spomenuli, že:

Úspech sa veľmi naplánovať nedá, dá sa však v danej chvíli robiť veci najlepšie ako vieme.

Každá na sebe určite pozorujeme, že naša práca má svoj vývoj. Aj ja sem-tam pristihnem, ako si v duchu hovorím “prečo som toto nerobila už pred rokom?”. Spoznávate sa v tom? Nestresujem sa, sú veci, ku ktorým jednoducho potrebujeme dospieť.

Nezabúdajte si nájsť svoj vzor – inšpirujte sa.

Je skvelé, nájsť si vzor. Inšpirovať sa prácou tých, ktorí už niečo dokázali. Pozor, nezamieňajme si inšpiráciu s kopírovaním. Nezabudnime do našej práce vnášať vlastnú esenciu. Kópie to na trhu dlho nevydržia.

Ak máte talent, cieľ a sen, nebojte sa ísť si ho plniť!

Toto je veľmi podstatné. Poznám mnohé ženy, ktoré tvoria nádherné veci, láka ich podnikať s tým, čo ich baví, majú však strach vykročiť do neznáma a stáva sa, že im chýba aj podpora od rodiny. Premýšľajú o tom, čo môžu stratiť a nie o tom, čo môžu získať. Prajem všetkým ženám, aby mali dostatok energie robiť to, čo ich baví, realizovať svoje sny a ciele!

Veľmi so mnou rezonovali slová fitnesky Zory Czoborovej, ktorá zdôraznila, že nielen práca a rodinný život sú dôležité, nemali by sme zabúdať na naše zdravie.

Ak budeme chorí, nebudeme sa môcť realizovať v našej práci ani tým nepomôžeme členom rodiny. Toto si však často uvedomíme naplno až vtedy, keď ochorieme.

Som vďačná, že som niekomu zlepšila život.

S touto myšlienkou sa stotožňujem asi najviac. Už niekoľkokrát mi to prebehlo hlavou, keď mi napísala spokojná klientka. Teší ma, keď čítam, že sa ženy vnímajú inak, rady sa na seba pozrú do zrkadla, venujú si čas a majú chuť vyzerať lepšie. Nie kvôli iným, ale najmä kvôli sebe.

Sobotné predpoludnie sa nieslo vo veľmi uvoľnenej atmosfére. Dámy si vyskúšali cvičenie so Zorou Czoborovou a hneď po precvičení tela sme sa presunuli na tvárové svaly. Atmosféra bola skvelá a dámy odchádzali s veľkými úsmevmi.

Som vďačná za túto skvelú príležitosť a prajem všetkým ženám, aby si plnili svoje SNY!

Zdroj: Forbes, fotograf Marek Mucha

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre