Keď práca teší

Keď práca teší

zuzka-ondrisova-tvarova-joga-online-kurzy-reKeď práca teší, je to veľmi dobrý pocit. Nedávno sa ma spolužiačka mojej dcéry pýtala, čo je moja práca. keď práca tešíTak som jej to zhrnula v krátkosti takto: “ Vieš, učím ľudí robiť grimasy, aby boli pekní, mlado vyzerajúci a zdraví, aby nemali vrásky alebo dvojitú bradu a nemuseli chodiť na plastické operácie“. Potom som jej ukázala moje video s rozcvičkou a videla som na nej, ako ju to pobavilo. Celkom veselo dodala, že je to super, páči sa jej  to a že to skúsi aj ona :-).

Včera. Správa. Taká, aké mám najradšej. Táto bola od mojej dobrej kamarátky Janky. Janka pracuje v cestovnej kancelárii a tvárovú jogu cvičí už pár mesiacov. Napísala mi toto :

“ Cez víkend som bola na služobke v Bulharsku a stretla som sa s jednou babou po roku. Neverila mi, že som nebola na nejaké vyhladenie alebo zákrok, celé tri dni som to počúvala. Vôbec sa mi nezdá, že som sa tak zmenila, ona mi povedala, že riadne. Tak ma to ešte viac nakoplo do cvičenia 🙂 „

Keď práca teší, cítite sa hneď lepšie

Výborná správa na 7.30 ráno, čo poviete? Skvelé na tom je, že to potešilo nás obe, Janku to motivovalo pokračovať v cvičení a pre mňa to bol nádherný pocit dobre a najmä zmysluplne vykonanej práce. A o tom to presne je. Spomenula som si, že mne sa stalo niečo podobné minulé leto, keď ma bola navštíviť kamarátka z Košíc. Nevideli sme sa asi rok a pol a keď ku nám prišla, obzerala si ma celé dopoludnie. Už mi to aj bolo divné, keď sa ma poobede pri káve konečne spýtala: „Zuzi, prepáč, že sa pýtam, ale ty si bola na nejakom zákroku, dala si si pichnúť kyselinu hyalurónovú alebo botulotoxín?“  Vtedy som vybuchla do smiechu a s obrovským úsmevom od ucha k uchu som jej poďakovala. Aký môže byť lepší kompliment pre lektorku tvárovej jogy ?:-)

Celý včerajší deň sa celý niesol v znamení príjemných správ a ďakovaní. Poobede mi napísala Monika, absolventka môjho kurzu: „Kolegyňa z vedľajšieho úradu sa ma opakovane pýtala, či som si dala „napichať“ vrchnú peru, ale bolo na nej vidieť, že moju zamietavú odpoveď aj tak veľmi nepripustila.

To sú tie úžasné momenty a sladká odmena! A na záver, večer, keď som ešte sedela v posteli, s notebookom na kolenách, cinkla správa od mojej známej, Kamilky. Stiahla si moje videá zdarma zamerané na zlepšenie kontúr tváre a brady a napísala mi: „Zuzi, je to supeeer! Klobúk dole. Dokonalé na namotanie, príjemné, úprimné, pútavé! Aj prvé cvičenie mám za sebou :-).

Radosť

Keď si tie správy znova čítam, cítim radosť a vďačnosť. Keď práca teší, cítite sa hneď lepšie. Mám motiváciu a pocit, že to, čo robím, má zmysel, že účinky cvičenia je vidieť a naozaj nemusíme chodiť pod nôž a nechať sa napichávať botulotoxínom. Míňať na to kopec peňazí a čakať, kým efekt vyprchá, aby sme išli znova.

Môžeme predsa starnúť s gráciou, radosťou a ostať prirodzené a jedinečné.

A okrem toho sú tie grimasy naozaj komické a zabaví to všetkých – od batoliat až po dôchodcov. Neveríte? Skúste to! Či na niektorom z mojich kurzov alebo podľa môjho základného online programu: Omladnite prirodzene s tvárovou jogou. A kto vie, možno mi o pol roka budete písať práve Vy, že ste dostali kompliment od kolegyne! Keď práca teší, človek má hneď inú náladu.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre