Vrásky na krku – ako im predísť

vrásky na krku

Vrásky na krku sú strašiakom nejednej ženy. Povieme si ako sa im vyhnúť, zjemniť ich či úplne eliminovať. Môžete mať totiž akokoľvek „vyliftovanú“ tvár, ale keď zabúdate na starostlivosť o krk, a to nielen pomocou kozmetiky ale aj cvičenia, tak jeho stav prezradí váš skutočný vek. V podkoží  krku máme totiž jeden plochý a rozsiahly sval / platyzma /, ktorý sa upína na koži krku a nie na kosti ako je to u väčšiny svalov . Siaha od kľúčnej kosti až po spodnú peru. V oblasti spodnej pery sa preplieta medzi mimické svaly spodnej pery. U starších ľudí si ho všimnete veľmi dobre, nakoľko sa „riasi“ a nevyzerá to úplne pekne. Čo by sme teda mali robiť, aby sme udržali tento sval v dobrej kondícii a mali krk hladký a pevný?

Držte sa týchto piatich jednoduchých zásad :

Sú veľmi praktické a ľahko si na ne zvyknete.

  1. Držte bradu vzpriamene

Vrásky na krku spôsobuje aj časté skláňanie hlavy / napríklad pri písaní správ do mobilu /. Ak ste z tých, ktorí neustále pozerajú a „ťukajú“ do telefónu, vedzte, že je u vás vyššia pravdepodobnosť vzniku vrások na krku. Snažte sa preto držať hlavu hore, vzpriamene. Okrem iného si zbytočne nekrivíte chrbticu.

  1. Pri čistení tváre nezabudnite vyčistiť aj krk a dekolt

Pokožku máme predsa aj na krku a dekolte a tak ako čistíme pleť, tak nevynechajme ani tieto partie.

  1. Vrásky na krku eliminujete aj pravidelným pílingom krku a dekoltu

Pravidelná exfoliácia aspoň 1x do týždňa udržiava pokožku čistú a odstraňuje mŕtve bunky, vyhladzuje pokožku. Domáci píling si ľahko pripravíte zmiešaním kávovej usadeniny a arganového oleja. Pokiaľ máte pleť citlivú, použite enzymatický píling, ktorý naviac aj pleť skvele hydratuje.

  1. Hydratácia pokožky po pílingu je veľmi dôležitá

Najmä ak máte suchú pokožku. Na nej totiž vidieť vrásky viac, ak však pokožku dobre hydratujete, udržiavate ju vláčnu a vrásky sa neprehlbujú.Skvelé sérum na hydratáciu pokožky tváre, krku, dekoltu, ale výborné aj po slnení a do vlhkých vlasov je Biopeptidové sérum v spreji, ideálne na sérum použiť dobrý Hydratačný krém.

  1. Vrásky na krku: precvičujte a masírujte si krk a dekolt

Aby ste predišli ovísajúcej pokožke, je nutné precvičovať svaly platyzmy.

  • Položte si ruky na dekolt, zakloňte hlavu a bradu ťahajte dohora,v tejto polohe vydržte aspoň 7 sekúnd, povoľte a zopakujte 10x
  • Nezabudnite si krk premasírovať, ideálne pri krémovaní tváre, alebo pri večernej masáži tváre

Súvisiace články :

Čistenie pleti

Hydratácia pleti

Píling

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre