Seriál 4.diel: Píling

piling serial

Píling neodmysliteľne patrí k starostlivosti o pleť. Jeho hlavnou úlohou je odstrániť odumreté bunky na povrchu pleti. Nielenže sa tým pleť zjemní, ale aj vyčistí a účinné látky z krémov sa do pokožky lepšie absorbujú. Po použití pílingu je pleť vypnutá, pružná a pôsobí zdravo. Ak si robíme píling raz za týždeň úplne to stačí. Tu neplatí, že čím viac, tým lepšie, pretože prílišným obrusovaním by sme mohli pokožku zbytočne podráždiť.  Píling tiež nie je vhodný v prípade, ak máte na tvári zapálené vyrážky, trpíte ekzémom či psoriázou, opatrní by ste mali byť aj pri veľmi citlivej pleti.

Píling

Píling a pílingové krémy

Pílingové krémy obsahujú jemné brúsne čiastočky morského piesku, mandľových otrúb, alebo rozomletých marhuľových jadier. Vtierajú sa do pokožky na navlhčenú pleť, masírujú cca 2-3 minúty a potom sa zmyjú. To sú mechanické pílingy, ktoré si môžeme buď zakúpiť alebo jednoducho vyrobiť doma. V kozmetických salónoch sa používajú aj chemické a enzymatické pílingy.

Aké ingrediencie môžete použiť na výrobu domáceho pílingu ? Moje klientky odporúčajú tieto :

Seriál 4.diel: PílingKáva

Ak pijete doma kávu, nevyhadzujte kávovú usadeninu, môžete ju využiť na príjemný píling tváre, skvelý je aj na celé telo. Kofeín totiž pomáha zmierňovať účinky celulitídy a má anti-age účinky.

Budete potrebovať :

3 lyžice olivového alebo mandľové oleja

1 lyžičku hnedého cukru

Kávovú usadeninu z dvoch šálok kávy

Všetky ingrediencie dobre premiešajte a naneste na tvár, prípadne celé telo. Ak máte doma biely jogurt, zmiešajte ho s kávovou usadeninou a máte ďalší píling na obmenu.

Ovsené vločky

Ovsené vločky

Nemusia byť len zdravou súčasťou stravy, ale hodia sa aj ako prísada do vášho domáceho pílingu. Zmiešajte ich s bielym jogurtom , nechajte chvíľku odstáť a píling je pripravený na použitie. Vločky môžete zmiešať  aj s prírodným olivovým alebo iným obľúbeným olejom a použiť.

Med

Med

O pozitívnych účinkoch kvalitného medu bolo toho už popísané neúrekom. Ja ho v kuchyni používam veľmi často. Na výrobu pílingu vám stačí jedna lyžica skryštalizovaného medu a pár kvapiek citróna. Dobre premiešajte a aplikujte.

coconut.895390_640

Kokosový olej

V posledných rokoch populárny kokosový olej sa už dostal do mnohých domácností.  Zmiešajte lyžicu oleja s malou lyžičkou sódy bikarbóny a máte ďalší skvelý píling.

Soľ

Na mastnú pleť môžete použiť obyčajnú jemnú soľ na navlhčenú pleť, premasírovať 2-3 minútky a opláchnuť vlažnou vodou. Ak je pleť suchá, zmiešajte soľ s váším obľúbeným olejom / olivový, arganový, mandľový atď. / v pomere 2:1 – soľ : olej tak, aby z toho vznikla jemná kaša. Tvár nielen čistí, ale aj dezinfikuje.

Ak sa vám nechce žiadny píling vyrábať, vyskúšajte tento skvelý píling a masku v jednom – Coffee Scrub & mask. Nádherne vonia, pleť je po ňom jemná a hydratovaná. Dokonca na mňa pôsobí veľmi osviežujúco keď som unavená.

V prípade, že nemôžete používať hrubozrnné pílingy, máte veľmi citlivú pleť či aknóznu, odporúčam vám vyskúšať píling na báze enzýmov – tzv. ENZYMATICKÝ PÍLING.

Máte svoj obľúbený domáci píling aj vy? Napíšte mi!

S pozdravom

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre