Náplasti na vrásky – antibotox riešenie

Náplaste na vrásky Frownies sú perfektným vynálezom pre všetkých priaznivcov prirodzených, neinvazívnych metód omladenia tváre a odporcov botoxu. Botox sa vo veľkej miere používa práve na vrásky na čele s cieľom paralyzovať svaly a nedovoliť im hýbať sa. Ja nie som priaznivcom tejto metódy a našla som si lepšieho pomocníka – Frownies na vrásky. Používam ich na čelo, pretože nadmernou mimikou – žmúrením, sústredením sa a zdvíhaním obočia som si vrásky na čele vyrobila. Mám k nim aj sklony, ako takmer každá úzka a chudá tvár a keďže nemám veľa podkožného tuku, nemôžem sa spoliehať, že sa mi vrásky prirodzene vyplnia.

Ako som začala cvičiť tvárovú jogu, uvedomovala som si tento problém čoraz viac. Došlo mi, že ak si vrásky nechcem viac prehlbovať, musím upraviť mimiku. To je celkom veľký a nie jednoduchý krok. Stáva sa, že čelom pohybujeme tak často, že si to ani neuvedomujeme a nevnímame. Až keď sa začneme pozorovať alebo poprosíme našich blízkych, nech nás upozornia zakaždým keď čelo skrčíme, zistíme, koľkokrát robíme úplne zbytočný pohyb.

Odporúčam preto snažiť sa vedome eliminovať tieto pohyby čela:

  • Žmúrenie – noste slnečné okuliare
  • Mračenie – ak sa sústredíte pri práci na PC a vraštíte čelo, premasírujte si ho smerom od koreňa nosa ponad obočie k spánkom
  • Dvíhanie obočia – veľmi nepotrebný pohyb a pritom tak častý, vytvára vrásky nad obočím, pokúste sa naň zabudnúť
  • Napätie a stres sa nám často doslova ukladá na čele, potrebujeme ho uvoľniť a na to je vhodná masáž čela – praktizujte každý večer

Toto sú pohyby, ktoré robíme bežne cez deň. Čo však v noci, keď podvedome čelo krčíme?  Sníva sa vám a vy sa sťahujete, krčíte čelo. Čo s tým? Jednoduchá pomoc – náplasť na vrásku.

Náplasti na vrásky - antibotox riešenie

Ako náplasť vyzerá?

Náplasť je v tvare trojuholníka, vyrobená z prírodného papiera, na jednej strane sa nachádza rastlinný škrob, bez účinnej látky. Ak túto stranu náplaste navlhčíte vodou alebo biopeptidovým sérom v spreji, začne sa správať ako „lepidlo“. Na vyčistenú pleť položíte náplasť v mieste vrásky, dobre popritláčate, aby držala, kožu nenaťahujete. Pridržíte pár sekúnd a necháte pôsobiť aspoň 3 hodiny, ideálne však cez noc. Ráno keď sa zobudíte, náplasť navlhčite vodou a stiahnite dole. Pleť je vyhladená, svaly vyrelaxované.

Ako pracuje náplasť a čo sa pod ňou deje?

Svalu – napríklad zvrašťovaču obočia zabraňujete aby sa krčil, vytvorili ste mu totiž mechanickú zábranu. Vďaka tomu sa aj vráska regeneruje. Môžete to podporiť aj vmasírovaním maličkého množstvo séra do vrásky ešte pred nalepením náplaste. Pokožka nesmie ostať mastná, aby sa dala náplasť nalepiť.

         

  1. vráska                           2. vráska s náplasťou

Ak túto činnosť pravidelne opakujete, vráska sa začne regenerovať a vyhladzovať. Nezabudnite aj na hydratáciu pleti a masáž čela a celej tváre. Funguje to ak zároveň odstránite zlozvyky s nadmernou mimikou. Neočakávajte, že sa vráska vyhladí po dvoch týždňoch. Je to dlhodobejšia záležitosť, rádovo počítaná v mesiacoch. Chce to naozaj trpezlivosť ale tá, ako už vieme, ruže prináša.

Zdroj foto: archív Z.O. – fotograf Gabriela Teplická a www.frownies.com

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre