3 + 1 Benefit tvárovej jogy

3 + 1 Benefit tvárovej jogy

Mám radosť, že sa stále viac žien ( a mužov ) zaujíma o prirodzené omladenie tváre a zdravý životný štýl. Väčšinou ich na moje živé alebo online kurzy tvárovej jogy dovedie nejaký problém, ktorý na svojej tvári začnú evidovať a potrebujú s ním poradiť a ideálne odstrániť ho. Tvárová joga ma mnohé benefity a nielen vďaka mojej skúsenosti ale aj spätným väzbám od mojich klientov sa o nich dozvedám. A nie je to len o estetike, aj keď tá býva zvyčajne tým prvým dôvodom, prečo ľudí tvárová joga zaujíma.

1.Benefit tvárovej jogy: ESTETIKA

Prvým benefitom tvárovej jogy, ktorá je kombináciou precvičovania tvárových svalov a masáží je estetika. Nepoznám ženy, ktorej by na jej vzhľade nezáležalo, ktorá by nechcela vyzerať dobre a mlado. Keď sa začnú ukazovať prvé vrásky, dvojitá brada, či ochabnuté horné viečka, prídu ženy na kurz a spoločne sa učíme ako náš vzhľad upraviť. Niektoré partie tváre reagujú na samotné cvičenie, niektorým je potrebné pomôcť aj pravidelnou starostlivosťou o pleť, či zlepšením stravy a pitného režimu. Vždy hľadáme ten najlepší spôsob ako to vylepšiť, aby bola klientka spokojná a malo to viditeľný efekt. Dôležitým predpokladom je pravidelnosť a disciplína.

Ahoj Zuzi,
ďakujem veľmi pekne za všetky potrebné info. Svalovicu som mala poriadnu, až sa mi to nechce veriť, že toľko svalov máme na tvári. Zatiaľ režim dodržiavam, baví ma to. Sama už teraz vidím výsledky, opuchy sú polovičné. Betka, 28 r.

Milá Zuzka, tak neuveríš, ale dávam „tvárovku“ dosť poctivo. Asi to už u mňa nebude veľký zázrak, ale dotyk s mojou pokožkou je fakt oveľa príjemnejší. Ak vidím zmenu, je to krk. – Menej vrások evidentne a úplne jemnú kožu. Danica, 59 r.

3 + 1 Benefit tvárovej jogy

2.ZDRAVIE

Vďaka pravidelnému precvičovaniu tvárových svalov ich okysličujeme, prekrvujeme, svaly aj pleť doslova regenerujú. Keďže lymfatický systém nemá pumpu ako krvný obeh srdce, lymfa sa pohybuje len vďaka pohybu svalov. Lymfatický systém v našom tele plní veľmi dôležitú funkciu- zbavuje nás toxínov.  Týmto spôsobom sa mnohokrát upravia aj opuchy v tvárovej časti, najmä pod očami. Tie vedia mnohé ženy riadne potrápiť. Môžu byť však aj dedičné, resp. majú inú príčinu.

Dobrý deň Zuzka, svalovicu som nemala, napriek tomu, že som ju očakávala, ale pozorujem pri niektorých cvikoch, že mi pracujú nielen svaly tváre, ale domino efektom sa zapájajú aj  svaly od tvare a krku  smerom nadol. Konkrétne cítim ako sa mi pritom narovnáva zhrbený chrbát – hrudná chrbtica, lopatky, driek. Bez toho, aby som cielene vystierala hrudník,chrbát – čo po mne väčšinou fyzioterapeuti chceli a veľmi sa mi nedarilo, lebo to bolo tak nasilu. Možno som prípad, že u mňa problém z chrbtom nevychádza z nôh ako ma presviedčali fyzioterapeuti, ale od hlavy. Teraz stačí, že sa usmejem na počítač a chrbát sa pekne prirodzene zrovná sám :). Toto považujem za veľké plus tvárovej jogy – pri celodennej práci za počítačom. Monika

3.PSYCHIKA

Pri pravidelnom precvičovaní tváre a následnej krátkej masáži dochádza k relaxácii svalov ale aj mysle. Verte mi, že zabudnete na všetky starosti a povinnosti, ktoré ste v daný deň museli riešiť. Uvoľníte napätia a kŕče, ktoré sa nám „usadia“ na čele či čeľustiach. O spôsobuje, že zatíname křčovito zuby, sťahujeme obočie, mračíme sa a vytvárame či prehlbujeme si vrásky.

Chcela som ti písať. Včera večer som si prvý krát precvičila komplet celú zostavu. A zažila som neuveriteľný pocit uvoľnenia a ľahkosti, ako po hodine intenzívneho cvičenia jogy. Super 🙂 Martina

A ten posledný benefit?

4.Benefit tvárovej jogy: FINANCIE

Skrášľovacie kliniky v posledných rokoch vyrástli ako huby po daždi, je to zrejme aj vplyvom médií a tlaku na to, že máme vyzerať dokonale, že vrásky sú hriech a jednoznačne sa treba udržiavať mladý „look“ invazívnymi zákrokmi. Musím povedať, že s týmto trendom  s viacerých dôvodov nerezonujem a je pre mňa jasnou voľbou tvárová joga.

  • Nezasahujem do toho, čo mi príroda nadelila ale pracujem s tým k vlastnej spokojnosti.
  • Považujem to za veľmi nákladné – finančne náročné riešenie, radšej to investujem do vzdelania alebo cestovania s rodinou
  • Sú to krátkodobé riešenia a ženy po takýchto zákrokoch vyzerajú umelo a „je to vidieť“

Dobrý den Zuzi, tak už cvičím pátý den, jsou u toho cítit pěkne svaly. Jen si tak říkám, proč na sebe spousta žen maže nesmyslně drahé krémy, chodíme na kosmetiky ( což je fajn a vyčistí to pleť ) ale nikdo nám nikdy neřekl, že by se s obličejem dalo i cvičit….je to přece tak logické a tak jasné, že si říkám, proč jsem na to už dávno sama nepřišla. No, to tak ale někdy je, jednoduché a jasné věci člověk občas nevidí. Do toho ta mediální masáž s botoxem, plastickýma operacema, reklamy, aby to vypadalo, že bez toho se to stárnutí nezvládne. Žijeme v takovým zvláštním světě, ale je fajn, že se občas objeví někdo, jako třeba Vy a nebídne jiné řešení. Dík!

Ak sa naučíte ako udržať svaly v dobrej kondícií, vašej pleti doprajete dobrú hydratáciu, píling z ingrediencií vašej kuchyne a kvalitné sérum, bol by v tom čert, aby to nebolo na vás vidieť :-). A tá radosť so seba, že ste to dokázali samé!  Mnohé ženy sa aj vďaka tvárovej joge „naučili“ mať sa rady a prijať sa také aké sú. A to považujem za úplne kľúčové.

S tvárovou jogou vám rada pomôžem, rozhodnutie je na vás 🙂

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre