5 tipov pre pekný dekolt

Hovorí sa, že: „tvár sa začína na dekolte“. Ja s týmto tvrdením úplne súhlasím. Nielen tvár ale aj krk a dekolt si zaslúžia našu starostlivosť. Veľmi často totiž na ne zabúdame a s nanášaním sér či krémov končíme na kontúrach tváre. Do určitého veku to možno stačí, lenže čím sme staršie, tým viac vidieť rozdiel o čo sa staráme a o čo už menej.

Stáva sa vám, že spíte na boku, ráno sa zobudíte a pokožka na dekolte je celá „pokrčená“?

Myslím, že je to celkom častá záležitosť. Málokto dokáže spať na chrbte, ja tiež nie a preto robím niekoľko krokov, aby som si udržala dekolt v čo najlepšej kondícii. Aj keď viem, že to nebude ideál, nakoľko som si v detstve svojou netrpezlivosťou privodila nepekné popálenie hrudníka a krku, ostali mi jazvy a to už veru nevymasírujem ani nevycvičím. Napriek tomu sa o svoj dekolt a krk starám čo najlepšie:-)

Moje rady ako na pekný dekolt:

1.Raz do týždňa si urobte píling celej tváre, krku a dekoltu. Ak máte veľmi citlivú tvár, trpíte napríklad rozaceou alebo akné, použite šetrný enzymatický píling. Pokiaľ máte tvár v poriadku, bez nejakých kožných problémov, môžete použiť aj píling s jemnými zrniečkami. V tomto prípade odporúčam kávový.

2.Čistenie pleti zahŕňa nielen tvár ale aj krk a dekolt. Nezabúdajte na čistenie ráno aj večer. Použite mliečko a tonikum. Ak chcete byť ekologické, vynechajte používanie vatových tampónov a vyskúšajte čistenie a odličovanie pomocou kvalitného Make up Erasera. Ušetrí vám niekoľko tisíc vatových tampónov.

3.Hydratácia, použitie sér – aplikujte ich nielen na tvár ale aj na dekolt a krk. Nezabudnite aj na krém s SPF, najmä v letnom období. Šúpanie spálenej kože nevyzerá zrovna najlepšie.

4.Masáž dekoltu – zaraďte minimálne 2x do týždňa, najmä ak sa niekam chystáte. Nezabudnite si predtým pokožku vyčistiť, hydratovať biopeptidovým sérom, naniesť masážny olej a dobre premasírovať. VIDEO s masážou dekoltu si môžete pozrieť tu

5.Ak máte málo času, skúste si dekolt vybankovať. Pokožku si pripravíme na masáž rovnako ako na manuálnu masáž, ale použijeme silikónovú banku, ktorou si prebankujeme dekolt vždy od stredu smerom do podpazušia. Na každú stranu urobíme niekoľko ťahov (3-5).

A ešte môj posledný tip, pri ktorom sa veľmi nenarobíte, je použitie silikónových vankúšikov na vyhladenie vrások SkinRémide – viac o nich nájdete tu

Ak sa chcete naučiť ako sa starať o svoju pleť, udržať kontúry tváre, líčka, krk, čelo, dekolt v dobrej kondícii, prihláste sa na KURZ TVÁROVEJ JOGY. Tam sa spoločne naučíme všetky tri techniky – cvičenie tvárových svalov, manuálnu masáž tváre a bankovanie tváre.

Termíny živých kurzov spolu s prihlasovaním nájdete tu >>>

Termíny kurzov cez ZOOM spolu s prihlasovaním nájdete tu >>>

V prípade, že sa učíte rady samé, podľa vopred nahratých inštruktážnych videí, môžete si kurz zakúpiť a cvičiť vtedy, keď máte čas. Prístup do online kurzu – BRADA, KRK, DEKOLT získate TU>>>

cviky-na-tvarovu-jogu-brada-krk-dekolt-re

Teším sa na stretnutie s vami

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre