Masáž tváre – krém či olej?

masáž tváre olejom

Masáž tváre – krémom či olejom?

Toto je v mojej praxi veľmi často sa vyskytujúca otázka a tak som sa rozhodla odpovedať článkom a videom. Ale poďme na to pekne po poriadku.

Aký spôsob je lepší: masáž tváre krémom, alebo olejom?

Odpoveď na spomínanú otázku znie – jednoznačne OLEJ. A dôvod?

Krém na masáže tváre neodporúčam, pretože pri masáži,/ ktorá trvá aspoň 2-5 minút / je dôležité mať tvár mastnú, aby sa nám ruky dobre „šmýkali“ a zbytočne sme si nedráždili pokožku.

Ak by ste používali krém, musel by byť veľmi mastný a zrejme by ste ho minuli značné množstvo a to je škoda. Na masáže tváre sú oleje ako stvorené a ja som na nich „závislá“ !

Používam niekoľko druhov, striedam ich podľa nálady. Neexistuje najlepší olej, resp. je to ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Dôležité:

Pred masážou – odlíčte pleť, vyčistite, trošku si ju navlhčite a do dlaní si kvapnite pár kvapiek obľúbeného oleja.

Pre inšpiráciu uvádzam oleje, ktoré používam s obľubou na dennej báze, najmä však večer :

Arganový olej

Možno poznáte aj pod pojmom „marocké zlato“. Totiž arganový strom rastie len v Maroku a z jeho plodov sa vyrába tento skvelý olej. Má veľmi jemnú vôňu, je hydratačný, zmäkčuje a regeneruje pokožku, vyhladzuje vrásky. Obsahuje antioxidanty, vitamín E, omega-3 mastné kyseliny a skvalén ( pôsobí ako vychytávač voľných kyslíkových radikálov ).

Tip : Môžete ho použiť nielen na masáž tváre ale aj na nechty, či končeky vlasov. Po masáži ho nechajte pokojne na pleti pôsobiť cez noc ako sérum.

Olej z hroznových jadierok

Olej svetlozelenkavej farby a výraznejšej vône s množstvom výživných látok.  Okrem antioxidantov obsahuje aj kyselinu linolovú, ovocné kyseliny, vitamíny E a F. Výborne hydratuje, je ľahký a dobre sa vstrebáva do pokožky, nezanecháva príliš mastný povlak na pokožke. Skvelý na masáž očného okolia.

Mandľový olej

Je veľmi výživný , chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi a spomaľuje procesy starnutia. Obsahuje vitamíny A, B1, B6 a E, tiež vápnik, aminokyseliny, omega 9-mastné kyseliny, kyselinu linolovú a olejovú. Taktiež ako ďalšie dva vyššie spomenuté oleje je vhodný aj na končeky vlasov, na noc vhodný ako sérum okolo očí a výborný na masáže, pokojne aj s kvapkou esenciálneho oleja.

Olej z malinových jadier

Počas roka ho najviac používam v lete, nakoľko má prirodzene vysoký ochranný faktor 30 – 50. Chráni pokožku proti UVB ale aj UVA lúčom. Tie sú oveľa nebezpečnejšie, pretože prenikajú hlboko do nižších vrstiev kože a poškodzujú bunky. Škody napáchané UVA lúčmi sa celkom náročne odstraňujú a je to beh na dlhé trate.

Obsahuje vitamín E, má silné protizápalové a antioxidačné účinky, obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny, zabezpečuje optimálnu vlhkosť pokožky a je veľmi dobre vstrebateľný.

Olej s vitamínom E

Nie je na masáže vhodný, nakoľko je veľmi hustý a lepkavý, ale poslúži výborne ako balzam na pery. Naneste večer pred spaním a nechajte pôsobiť do rána.

Kokosový olej

Používam skôr v kuchyni ako na masáže z jednoduchého dôvodu. Po dlhšom používaní mi spôsobuje vysušovanie pleti. Ak vám ale vyhovuje, je váš obľúbený, radi ho používate, tak sa nenechajte zastaviť mojou skúsenosťou. Určite v tom ďalej pokračujte!

Ešte ste neskúšali masáž tváre? Tak šup sem, pozrite si video >>>

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre