Trápi vás vráska hnevu? Tu je 6 tipov ako ju odstrániť

Vrásky medzi obočím: Príčiny, prevencia a liečba

Vrásky medzi obočím alebo vráska hnevu trápi v dnešnej dobe veľmi veľa žien ale aj mužov. Je neželaným doplnkom našej tváre, pretože „vďaka“ nej totiž vyzeráme, že sme stále nahnevaní hoci to tak vôbec nemusí byť.

Čo s tým? Dá sa to vyriešiť? Určite áno a tých možností, ako si pomôcť máme hneď niekoľko.

vráska hnevu, vrásky

Často sa stretávam s tým, že ženy zvolia ako prvé riešenie invazívnu metódu : aplikáciu botulotoxínu. Je to síce rýchle, vráska vám „ zmizne“  z večera na ráno, ale len na pár mesiacov. Botulotoxín totiž spôsobí paralýzu svalu a vrásku vyplní. Sval sa prestane hýbať ale potichúčky naďalej ochabuje, pretože prestane vytvárať pohyb. Postupne však účinok botulotoxínu vyprcháva, do svalu sa vracia cit, začína sa hýbať a znovu sa vytvára vráska. Ako ju teda odstrániť?  Poďme v prvom rade nájsť príčinu.

Vráska vzniká najmä nadmernou mimikou – mračením, žmúrením, krčením čela pri koncentrácii či hneve. Keďže mňa osobne vráska hnevu trápila, zhrnula som pre vás tipy, ktoré pomohli mne a verím, že môžu pomôcť aj vám. Poďme na to 🙂

1. Vráska hnevu: vedome nekrčte čelo

Uvedomujte si moment, kedy čelo krčíte a snažte sa sval zrelaxovať, keď pracujete dlhšie za počítačom, sústredíte sa, alebo idete von na slnko, myslite na to, že sú to spúšťače mračenia. Eliminujte ich!

2.Noste slnečné okuliare

Pri silnom slnku automaticky krčíme čelo, žmúrime. Nezabúdajte na slnečné okuliare. Nie je to žiadna „frajerina“. Práve naopak. Nielenže zabraňujete mračeniu, ale chránite si jemnú pokožku očného okolia pred slnečným žiarením. V lete doplňte aj klobúk.

3.Premasírujte si čelo

Kedykoľvek počas dňa si premasírujte čelo, od koreňa nosa  smerom k spánkom. Uvoľníte tak napätie v svaloch a zrelaxujete. Masáž čela nájdete aj vo videu.

4.Premasírujte si tvár, spevnite svaly na celej tvári

Pomocou komplexného programu zameraného na očné okolie a čelo sa naučíte aj cviky a najmä masáže, bankovanie, ktoré napomáhajú svaly uvoľniť a zjemniť vrásky.

5. Vráska hnevu: starajte sa o svoju pleť:

a)  Čistite

b)  Hydratujte

c)  Doprajte jej výživu a

d)  Dobrý spánok

6. Ak aj počas noci krčíte čelo podvedome, vyskúšajte náplaste na vrásky Frownies.

Ja osobne ich používam a som s nimi veľmi spokojná. Je to veľmi lacná, bezriziková a prirodzená náhrada botulotoxínu. Podvedome máme totiž aj počas noci napnuté svaly a mračíme sa. Vďaka náplastiam na vrásky, mechanicky zabraňujeme svalu aby sa krčil. Náplaste zakúpite v mojom eshope TU>>>

Pokiaľ sú vrásky na čele veľmi hlboké, a máte aj vodorovné a zvislé vrásky, odporúčam ich zatejpovať.

Základy tejpovania si osvojíte v tomto kurze >>>

Verím, že budú tieto moje rady a skúsenosti pre vás dobrou inšpiráciou a podarí sa vám nad vráskou „zvíťaziť“. Držím palce a budem rada, ak mi o tom napíšete.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre