Seriál 3.diel: Hydratácia pleti

hydratácia pleti Larens
hydratácia pleti Larens

Hydratácia pleti s Larens

Hydratácia pleti súvisí s vodou, ktorá je elixírom života. Pre naše telo je hlavnou zložkou, pričom tvorí cca 60 % telesnej hmotnosti. Našu pokožku tvorí viac ako  1 bilión buniek, ktoré potrebujú vodu, aby mohli plniť všetky svoje funkcie. Koža je náš najväčší orgán a tvorí vlastne taký ochranný „štít“ nášho tela. Bez vlhkosti stráca pružnosť ,stáva sa suchou a popraskanou, má sklon k tvorbe vrások.

Okrem straty lesku stráca aj svoje ochranné funkcie. Keď telu chýba dostatok vody, kožné bunky jednoducho vysychajú a odumierajú rýchlejšie. Hydratácia pleti znamená snažiť sa prirodzený obsah vody udržať. Počas celého roka je pleť vystavovaná počasiu, zmenám ročných období, kúreniu, klimatizácii, dymu, smogu.

 

Všetky tieto nepriaznivé faktory sa podpisujú na stave našej pleti. Ak túžite po peknej pokožke, je nutné starať sa a hydratovať ju. Hydratačný krém však nepostačí. Veľmi dôležitý je pravidelný prísun tekutín. Pleť, ktorá je dobre  zásobená vodou, sa dokáže najlepšie brániť negatívnym vplyvom prostredia.

HYDRATÁCIA PLETI ZVNÚTRA

Ideálne je piť počas celého dňa po dúškoch, tak , aby sme nepociťovali smäd. Každému vyhovuje iné množstvo. Nedá sa všeobecne povedať, že treba piť napríklad 2 litre vody denne. Každý máme individuálnu konštitúciu tela a mali by sme na to brať ohľad. Naše potreby a stravovacie návyky sa menia aj počas života. Môžete piť čistú vodu, alebo „ochutenú“ citrónovou šťavou. Keď používate vodu z vodovodu, nechajte ju 15 minút odstáť, aby z nej vyprchal chlór. Niektorí ľudia si vodu prevárajú a pijú po vychladnutí. Skvelé sú aj bylinné čaje bez cukru, alebo čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Do pitného režimu nepočítame kávu ani polievky.

HYDRATÁCIA PLETI ZVONKU

Je nutná pri každom type pleti, aj pri mastnom. Ak si neviete poradiť, alebo sa rozhodnúť aké produkty máte používať, poraďte sa s vašou kozmetičkou. Na trhu je obrovské množstvo hydratačných krémov, stačí si len vybrať ten správny pre vás. Skvelým doplnkom hydratácie pleti sú okrem krémov aj hydratačné masky. Masky si môžete vyberať podľa typu pleti , alebo podľa toho, aký problém potrebujete riešiť. Existujú napríklad : čistiace, vyživujúce či tonizujúce.

Masky pokožku nielen vyživujú, ale ju zásobujú aj vitamínmi a minerálnymi látkami. To má za následok zlepšenie kvality pleti. Po takejto procedúre ostáva pokožka vyhladená a dobre hydratovaná, lepšie dýcha a aktivujú sa procesy látkovej výmeny na tvári a krku. Maska je skvelá aj keď máte unavenú a povädnutú pleť. Existuje viacero typov masiek – krémové, gélové, či látkové. Ja mám doma z každého po jednej a s radosťou ich striedavo využívam všetky. Mám rada aj také, ktoré netreba zmývať, je to veľmi praktické.

Látkové pleťové masky

Čoraz väčšej obľube sa tešia látkové masky. Dajú sa kúpiť už hotové a obsahujú rôzne typy sér – kolagénové, hydratačné – uhorkové, s aloe vera a pod. Ako všetky masky, treba ich prikladať na perfektne vyčistenú pleť, aby mohli účinné a výživné látky bez problémov preniknúť do nižších vrstiev pokožky. Nechávame ich pôsobiť maximálne 20 minút, zbytok séra vklepeme do pokožky, pri suchej pleti môžete na záver použiť aj hydratačný krém. Masky vám pleť výborne osviežia a hydratačný účinok vydrží viac ako 12 hodín.

Ak sa chystáte napríklad na nejakú akciu – ples, či večierok a viete, že si dáte mejkap, nezabudnite si v ten deň urobiť masku. Pleť bude dobre hydratovaná, mejkap bude pekne držať a nevytvoria sa vám po pár hodinách šupinky.

Na záver vám dám jeden tip na podklad pod mejkap – na ples, večierok či párty, vyskúšajte tento postup

  • Očistite si tvár bežným spôsobom
  • Naneste bio renew sérum – prežiari vám pleť
  • Naneste látkovú hydratačnú masku a nechajte cca 15-20 minút vsiaknuť
  • Naneste hydratačný krém
  • Mejkap a líčenie

Mejkap vám bude dobre držať a nebude vám vysušovať pleť. Ak si predsa len potrebujete tvár osviežiť, použite biopeptidové sérum v spreji. Vždy som si myslela, že mi pleť vysuší ale skúsila som raz a odvtedy je sérum mojim každodenným pomocníkom.

Ak máte chuť popracovať na vašej tvári prirodzene, pustite sa do tvárovej jogy s týmto kurzom >>>

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre