Nasolabiálne vrásky: aké sú ich príčiny a ako ich odstrániť?

Nasolabiálne vrásky a ich príčiny

Starnutie pokožky

S pribúdajúcim vekom dochádza k prirodzenej strate elasticity kože. Koža stráca kolagén a elastín, ktoré sú zodpovedné za jej pružnosť a napätie. Táto strata elasticity vedie k tvorbe vrások, vrátane nasolabiálnych.

Ochabovanie svalov v strednej časti tváre

Pri vzniku a tvorbe nasolabiálnych vrások hrá rolu stav svalov najmä v strednej časti tváre. Ak nám ochabujú lícne svaly, svaly okolo úst, prejaví sa to práve na „nasolabiálkach“.

Typ tváre a genetika

Nemenej dôležitý je typ tváre. Nosoústne vrásky sa zvyčajne rýchlejšie tvoria u ľudí, ktorí sú chudší, majú úzku tvár, menšie ústa, menej podkožného tuku.

Prevencia proti vzniku nasolabiálnych vrások

Dajte si pozor na nadmerné opaľovanie

Nadmerná expozícia slnečnému žiareniu môže zrýchliť tvorbu vrások. Je dôležité chrániť pokožku pred slnečnými lúčmi používaním ochranného krému s vysokým SPF faktorom a nosiť klobúk alebo slnečné okuliare. Vyhýbajte sa nadmernému slneniu.

Hydratácia pokožky

Pravidelná hydratácia pokožky je dôležitá pre udržanie jej zdravia a elasticity. Používajte kvalitný hydratačný krém alebo sérum, ktoré pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a minimalizuje tvorbu vrások.

Vyhnúť sa nadmernému opaľovaniu

Opakované opaľovanie a používanie solárií môže zrýchliť starnutie pokožky a tvorbu vrások. Je vhodné minimalizovať nadmernú expozíciu UV žiareniu a dbať na zdravé opaľovacie návyky.

Ako zjemniť nasolabiálne vrásky

Starostlivosť o pleť – dobrá hydratácia

Základom je dobrá hydratácia. Suchá pokožka má rýchlejší sklon k tvorbe vrások. Hydratujte sa zvnútra aj zvonku. Ideálne je kombinácia biopeptidového sérahydratačným krémom. Ak vás zaujíma ako sa starať o pleť, stiahnite si zdarma ebookMojich 7 tajných tipov pre zdravú pleť.

Tvárová joga

Základom riešenia pri nasolabiálnych vráskach je spevnenie svalov. To dosiahneme jedine pravidelnou fyzickou aktivitou, čiže cvičením. Po ňom by mala nasledovať manuálna masáž alebo bankovanie. Tieto tri omladzovacie techniky sa krásne dopĺňajú a nezaberú vám viac ako 20 minút denne. Návod ako spevniť líčka, mať pekné pevné kontúry tvére a šťavnaté pery nájdete v tomto online programe >>>

Estetické tejpovanie tváre

Ďalšia skvelá doplnková technika, ktorú navyše môžete praktizovať počas spánku :-).Áno, je to tak, vy spíte a tejpy pracujú za vás! Počas noci si nalepíte podľa návodu a správnych zásad tejpy na oblasť nasolabiálnych vrások a ráno ich budete mať krásne vyhladené. Najčastejšie vyskytujúce sa problematické partie si budete vedieť zatejpovať podľa tohto kurzu >>>

Zuzana Ondrisová, lektorka a školiteľka tvárovej jogy, zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre