Omladla bez skalpela, pomohla jej tvárová joga

Omladla bez skalpela, pomohla jej tvárová joga. Energická, výrazná, šarmantná a neprehliadnuteľná žena. Okrem toho aj veľmi šikovná majiteľka marketingovej agentúry JUICY.sk a a spoluzakladateľka Inštitútu Trvalého Rozvoja 40 plus a online magazínu www.40plus.sk. Prináša ľuďom veľmi zaujímavé témy a otvára také, o ktorých sa veľa nehovorí. Tvárová joga je jej záľubou a cesta ako sa k nej prepracovala je zaujímavá tiež. Zoznámte sa s Martinou Valachovou.

Omladla bez skalpela, pomohla jej tvárová joga

Pamätám si na našu prvú konverzáciu cez Facebook, Martina ma oslovila na rozhovor pre magazín 40 +, čomu som sa veľmi potešila. A zároveň mi napísala, že chce aj ona cvičiť tvárovú jogu a dáva tomu 2 mesiace. Ak jej nepomôže, ide pod nôž. Poviem vám, že som sa aj zľakla. že čo keď to u nej náhodou nezafunguje? :-). Mati, prečo si predsa len dala šancu tvárovej joge a oslovila si mňa?

Ja už som tvoje meno započula od našej spoločnej kamarátky Andrei Trávničkovej. Ale prešlo to celé okolo mňa ako informácia, ktorá sa nikde nezachytila. A aj viem prečo. Myslela som si, ba bola som presvedčená, že je to len marketing. Skrátka oberanie o peniaze a čistý výmysel. Veď predsa, ak by to fungovalo a bolo to tak jednoduché, tak by všetky ženy cvičili tvárovku a behali po svete krásne. Čiže aj napriek referencii na teba panovala u mňa silná nedôvera voči technike. Keďže som však potrebovala do nášho magazínu vhodné témy, tak som si povedala, že toto sa bude ženám páčiť. Napíšem tej Zuzane. Veď nech si urobí trošku promo…aspoň získame čitateľov. No a tam niekde to prišlo. Za prvé ostala si mi sympatická. Pozerám, celkom pekná baba. Za ďalšie som sa dozvedela, že predtým ako si začala cvičiť tvárovku, tak si vyzerala dosť zle. Povedala mi to osoba, ktorej dôverujem. Päťkrát som sa ubezpečila, že to nie je vďaka plastickej chirurgii… No a tak som teda tomu dala šancu. Bolo to teda veeeľmi husté sito, cez ktoré si prešla Zuzka(smiech)

Omladla bez skalpela

Omladla bez skalpela

Ako si si zvykla na cvičenie, čo Ti pomohlo urobiť si z tvárovej jogy rituál a naozaj disciplinovane a pravidelne cvičiť?

Každý, kto má pozná vie, že ja mám neskutočnú výdrž. Keď sa pre niečo rozhodnem, tak som ako buldog. Dám si to do diára a tým to je vybavené. Minule sme išli z Košíc a ja som cvičila tvárovku v aute plnom mladých vodnopólistov. Je mi to skrátka tak trošku jedno. Jasné, že necvičím v divadle alebo idúcky po ulici. Nuž. A cvičím naozaj (skoro)každý deň. Stane sa mi, že niekedy dám iba skrátenú verziu. Ale za tých 5 mesiacov som možno sedemkrát necvičila. Cvičím ako mi to vydá. Niekedy v aute. Tam ale nemôžem cvičiť oči. Oči, resp. viečka mám predispozične padnuté. Pred 10 rokmi som si ich dala urobiť, lebo som vyzerala ako starena. Ale už sa mi opäť začali zosúvať. Preto som sa chcela ísť dať zrenovovať. A tentokrát celá. Sánku som mala povädnutú. Líčka sa zosúvali, napriek tomu, že som štíhla, tak aj brada sa uvoľňovala. Netvrdím, že už to je dokonalé, avšak každý kto ma pozná a dlhšie ma nevidel sa ma pýta, či už som sa bola dať „rezať“. Netajila som sa totiž tým, že som takto rozhodnutá. Problém je, že mi teraz niektorí nechcú veriť, že som nikde nebola. Tak čo už.

Omladla bez skalpela

Omladla bez skalpela

Si veľmi akčná a aktívna žena a predsa sa Ti darí cvičiť, koľko času denne tomu venuješ?

Ja tomu venujem presne 22,5 minúty Zuzka moja😊 A odporúčam to každému. Naozaj mi nešlo do hlavy, že keď treba venovať LEN ČAS, že to nerobia všetky. Nič to nestojí. Iba si zaradiť do diára. Alebo ešte robím také hókusy, že ak idem na stretnutie a veziem niekoho v aute, tak mu to oznámim a zväčša sa pridá. Skrátka ja to NERIEŠIM. Je to ako umyť si zuby. A začala som používať aj kvalitnú kozmetiku. Konečne. Doteraz som to dosť flákala:) Bola som temer na úrovni Indulóna. Nesrandujem.

Omladla bez skalpela

Kedy si začala vidieť prvé výsledky? Kde sa cvičenie prejavilo ako prvé, na ktorej partii?

Asi po 3 týždňoch. Na líčkach a na padajúcich kútikoch. Skrátka už som nevyzerala tak smutne.

Nie ja, ale kamarátka si to všimla. „Počuj. Tuším ti to zaberá…či bola si niekde na injekcii?“. To ma trošku podporilo a pokračovala som ďalej. Posledný cvik asi urobím v truhle. Nech tam odídem z gráciou raz.

Ty si taká chodiaca propagátorka tvárovej jogy, za čo som Ti veľmi vďačná, pretože dnešná doba je plná kliník plastickej chirurgie a z každého rohu na nás číhajú invazívne zákroky :-). Si žena po 50-ke a ja veľmi často dostávam otázku, či to má ešte význam začať s tvárovou jogou, keď majú ženy 50 alebo 60 rokov. Ako by si im odpovedala, čo by si im odporučila?

Baby robte na sebe. Vždy má význam začať pre seba niečo robiť. Hýbte sa. Behajte. Walkujte.  Ja som začala s tvárovkou 2 mesiace pred 50mi narodeninami. Na narodky som totiž chcela šek na plastiku. Tak, ale nebolo treba, pretože do 2 mesiacov sa dostavovali už viditeľné výsledky. Priznám sa, že ja osobne nie som odporcom plastickej chirurgie. Veď prečo niektoré veci nevyužiť, keď ide doba vpred. Všakže? A ani netvrdím, že ak sa nebude inak dať, že si nepomôžem trochu. Zatiaľ to však vyzerá tak, že na tvár mi tvárová joga celkom slušne zaberá. Som spokojná a naozaj som tvoja chodiaca reklama. Vlastne už som aj jednu fintu na uľahčenie cvičenia vymyslela – konkrétne na padnuté viečka. Nazvala si ju Tinina Finta.

Áno a je to super odľahčenie pri cvičení na viečka. Teším sa z toho. Apropo môžem ťa poprosiť o tvoju povestnú bodku na záver?  

Tak bodka na záver sa ti zachcela Zuzka? Tu je. Mnohým sa nebude páčiť, ale možno na vás zaúčinkuje. Vyprovokuje vás. Pobúri. Denne sa stretávam so ženami, ktoré sa ma pýtajú, či im dám recept. Že ako to robím. Zo začiatku som ten recept rozdávala. Znel takto: 3-4 krát do týždňa beh ( alebo walking, alebo indiánsky beh), 2x do týždňa joga alebo pilates. Neprejedať sa. Ak si dám koláč, tak vylúčim večeru. Každý deň tvárová joga (to mám teraz novinku posledné mesiace…haha). Každý deň 2dcl červeného vína. A vieš čo Zuzka? 95% žien si z toho zoberie len tie 2dcl červeného vína a čo je najhoršie, tak niektoré ani to nie.

ďakujem Ti Tina za super rozhovor a prajem Ti, aby si inšpirovala ženy okolo Teba nielen svojím vzhľadom ale aj prácou a ako si omladla bez skalpela.

Ak ešte nečítate magazín 40.plus.sk tak začnite, nájdete tam veľa zaujímavých článkov, rozhovor a tém.

Foto: Gabriela Teplická archív M.V

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre