Prehnaná mimika spôsobuje vrásky

Prehnaná mimika spôsobuje vrásky

Prehnaná mimika spôsobuje vrásky. Nekrč čelo, budeš mať vrásky!

Prehnaná mimika spôsobuje vrásky. Stretávam sa s tým veľmi často a najmä na mojich kurzoch. Ženy prichádzajú a sťažujú sa na vrásky na čele – horizontálne aj zvislé medzi obočím. Toto sú práve tie typy vrások s ktorými môžeme veľmi pekne pracovať ak si dáme pozor na mimiku.

Verte, že keby vás niekto celý deň natáčal, boli by ste prekvapené, koľkokrát zdvihnete obočie či pokrčíte čelo aj keď nemusíte.

Prehnaná mimika spôsobuje vrásky na čele

A to je presne to, čo je potrebné upraviť ak chceme vrásky na čele zjemniť.

                        Zásada číslo 1 – dať si pozor na mimiku

Nejde mi o to, aby ste prestali používať výrazy a dávať najavo emócie, to predsa k životu patrí. Avšak môžeme upraviť a „zvedomiť“ si mimiku, ktorú vôbec v danom okamihu nepotrebujeme a nie je nutná. Zväčša ju robíme navyše a zbytočne si tým vyrábame problém.

Ak si predstavíte, že nevyžiadaných mimických pohybov je počas dňa niekoľko desiatok, občas aj stoviek, bude to chvíľu trvať, kým si zaužívaný zlozvyk odstránime.

Ako na to a čo môžeme preto urobiť, aby sme pracovali so svalmi na tvári vedome?

Skúste si doma urobiť jedno veľmi jednoduché cvičenie, ktoré môže trvať napríklad 5 minút.

Sadnite si pred zrkadlo, predstavte si oproti sebe kamarátku, ktorej porozprávate zážitok s uplynulého dňa. Porozprávajte to tak, akoby to bolo naozaj a pritom si všímajte, čo robia vaše svaly na tvári. Ktoré vám poskakujú hore dole aj keď nemusia?

Skúste sa na ne sústrediť, niekoľkokrát sa nadýchnuť a vydýchnuť a vedome ich „odpojiť“, jednoducho ich nebudete počas rozprávania používať. Na začiatok to môže byť ťažké, ale postupne si na to zvyknete. Dôležitá je koncentrácia.

Môžete vyskúšať aj tieto jednoduché techniky na uvoľnenie svalov:

  • Urobte za sebou desať hlbokých nádychov a výdychov a sústreďte sa na svaly na tvári, vedome ich uvoľnite
  • Pošúchajte si dlane, kým ucítite teplo a jemne si celú tvár premasírujte, začnite na čele, pokračujte cez spánky, popred uši až ku kľúčnej kosti
  • Uvoľnite si čelo jemným poštipkávaním, medzi palec a ukazovák chyťte kúsok kože, jemne stlačte a pustite
  • Vypúľte oči čo najviac a snažte sa pritom nedvíhať obočie ani čelo, pokiaľ cítite pohyb, položte si na čelo celú dlaň
Masáž tváre, uvoľnenie napätia

Prehnaná mimika spôsobuje vrásky

Masážou uvoľníme napätie v tvári

Čo robiť ak krčíte čelo v noci, počas spánku?

Ak si už počas dňa zvyknete na relaxáciu svalov, prichádza noc a s ňou podvedomé krčenie čela. Čo s tým?

Jednoduchá pomoc v podobe náplastí na vrásky na čele Frownies. Bez nich nezaspím J. Pôsobia ako mechanická zábrana proti krčeniu čela. Koža sa počas spánku nekrčí a tým pádom dostáva vráska šancu pomaličky sa vystierať a zjemniť. Sú vyrobené z prírodného papiera. Na jednej strane je rastlinný škrob, ktorý keď navlhčíme, pôsobí ako prírodné lepidlo. Neobsahujú žiadnu účinnú látku, preto ich vlhčím biopeptidovým sérom.

Náplaste Frownies - vyhladzujú vrásky počas spánku                                                       Náplaste Frownies – vyhladzujú vrásky na čele

Návod na ich použitie nájdete aj na mojom YouTube kanáli, kde je všetko podrobne a názorne vysvetlené.

Z mojej skúsenosti vám môžem povedať, že zjemniť vrásky na čele je beh na dlhú trať, ale podľa mňa to stojí za to. Aspoň ja sa vždy poteším, keď sa ma niekto spýta, či som si to bola dať nabotoxovať. Mala som vodorovné vrásky na čele a dosť hlboké aj medzi obočím, trvalo to niekoľko mesiacov, kým som začala badať zlepšenie. Teší ma, že sa to dá aj bez zásahov. Minimálne to môžete vyskúšať ešte predtým ako sa to rozhodnete riešiť invazívnou cestou.

Ak už doma precvičujete tvárové svaly a radi by ste sa viac povenovali partii čela a očného okolia, môžete si zakúpiť online program s videami a masážami, ktorý je zameraný práve na túto partiu. TU NÁJDETE VIAC INFORMÁCIÍ >>>

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre