Omladenie pomocou farieb

Omladenie pomocou farieb

Marcelka Špalková je milá mladá žena, ktorá pomáha ostatným ženám a mužom nájsť svoj štýl, farby a strihy, ktoré sa im hodia. Vhodné zvolené farby totiž pôsobia na omladenie tváre.  Ja som si k mojim 40-tym narodeninám venovala jej workshop o farebnej typológii. Tušila som, ktoré farby mi pristanú, ale chcela som si byť istá a bola som zvedavá, či som sa trafila :-). A veru, nie všetko. Prišli aj zaujímavé momenty a nielen to. Tento workshop sa mi tak zapáčil, že mi začalo vŕtať v hlave ako ho spojiť s tvárovou jogou a vymyslieť nejakú peknú spoluprácu s Marcelkou. Podarilo sa, vytvorili sme pre vás unikátny workshop „Deň pre vašu krásu“. A aby ste lepšie spoznali Marcelku, pripravila som s ňou rozhovor. Nech sa páči, zoznámte sa 🙂

omladenie pomocou farieb

Omladenie pomocou farieb

Marcelka, prezraď mi, kedy si sa začala zaujímať o oblečenie, farby a strihy?
Od malička. Už keď som mala dva-tri roky, bola som na fotkách nastylovaná a s prsteňom na ruke. Počas detstva a puberty som sa veľmi rada obliekala, sledovala módu . Vyžívala som sa v kombinovaní oblečenia, v obchode, či sekáči som mala nos na dobré veci. No kombinovať a nakupovať je jedna vec. Ale obliekať a nakúpiť tak, aby to žene svedčalo, aby sa jej to páčilo a aby sa stotožnila s tým, čo jej vyberiem, sedelo to strihom, farbou aj štýlom a popri tom ju naučiť zákonitosti o vhodných strihoch, farbách a kombináciách, aby nenakupovala v budúcnosti zbytočnosti, je druhá vec. Preto som hneď predtým, než som začala radiť druhým, podporila talent kvalitným vzdelaním. Obliekať iných je úplne iné, ako obliekať seba alebo len tak kámošky. Chce to trpezlivo vnímať potreby klientky, pozorne počúvať a naladiť sa nato, čo chce ona a vedieť to zhmotniť v podobe outiftov. A aj toto ma veľmi baví, vnímať ženu a pomôcť jej vďaka tomu dostať do šatníka oblečenie, v ktorom sa bude cítiť dobre a páčiť sa sama sebe.

Omladenie pomocou farieb

Omladenie pomocou farieb

Kedy Tvoja záľuba prerástla do práce na plný úväzok?
Musím sa priznať, že na začiatku som ani nedúfala, že budem štýl mejkerku robiť na plný úväzok. Začala som popri práci preto, že mi to dávalo zmysel a cítila som, že to mám robiť. Pocit, že niekomu môžem takto ľahko pomôcť, ma napĺňal radosťou, dostávala som skvelé spätné väzby, ako som ženám pomohla, uľahčila nákupy, kombinovanie oblečenia, zjednodušila každodenné rozhodnutia, čo na seba, ako sa cítia krajšie, spokojnejšie, dostávajú komplimenty, ľahšie sa im oblieka a toto bolo niečo, čo ma už od začiatku napĺňalo a povzbudzovalo ísť ďalej. Postupne nastalo to, že som už nezvládala sedieť na dvoch stoličkách, bola som unavená, vyčerpaná a tak som sa musela rozhodnúť a jednu stoličku opustiť. Hoci som vtedy netušila, čo bude, riskla som to a už je to 4 rok, čo sedím na jednej stoličke.

S čím sa na teba najčastejšie obracajú Tvoje klientky?
Nechcú ráno strácať čas skúšaním oblečenia, s ktorým nie sú spokojné a tráviť hodiny v obchodoch, lebo radšej ho venujú svojim blízkym, sebe alebo práci. Chcú, aby som im pomohla nakombinovať, či vytriediť šatník, pomôcť s nákupmi. Často ich privedie aj potreba zmeny, omladenia, nespokojnosť so šatníkom, oblečením alebo aj prirodzená zvedavosť, aké farby a strihy im pristanú a čo môžu robiť lepšie a inak. A potom tie klasické problémy: „Nemám čo na seba. Chcem sa páčiť a podporiť ženskosť. Zmenila som alebo chcem zmeniť prácu a potrebujem tomu prispôsobiť šatník. V obchodoch nič pre mňa nie je, nerada tam trávim čas. Neznášam nakupovanie, ale chcem sa pekne obliekať. Potrebujem vytriediť šatník a pomôcť s kombinovaním. Pomoc, idem po materskej do práce. Pomoc, som svadobná mama.“

Musím povedať, že vďaka Tebe oveľa viac sledujem čo mám v šatníku, aké farby mi chýbajú a čo si mám dokúpiť. Nie som zástancom veľkého nakupovania, mám radšej menej vecí, ale kvalitných, ktoré sa dobre kombinujú. Ty si mi veľmi pomohla zorientovať sa vo farbách, ktoré mi pristanú. A pravdupovediac, bolo to aj prekvapenie, keď som to videla naživo pri farebnej typológii na šatkách. Stáva sa to často, že si ženy myslia, že im niečo pristane a pritom sú „úplne vedľa“.

Často sa stane, že pri farebnej typológii sa ženy najprv zhrozia, že farby, ktoré im pristanú vôbec v šatníku nemajú. No keď prídu domov zistia, že veľa z nich tam je, zrazu ich začnú vidieť aj v obchodoch. Môže za to intuícia, ktorú si ženy môžu vďaka farebnej typológii ešte viac posilniť. Aj pri strihovom poradenstve ženy pochopia, prečo im niektoré kúsky pridávali kilogramy a prečo v niektorých naopak ich postava vyzerá lichotivo. No a keby aj nič zo „svojich“ strihov a farieb v šatníku nemali, aspoň konečne zistia, čo si v obchode nabudúce vyberať a načo sa zamerať. A hlavne, keď má žena v skrini správne veci pre seba, nemá potrebu veľa nakupovať. Keď raz pocíti, aké to je byť vo svojich farbách, strihoch a štýle, ktorý ju vystihne, nebude to chcieť už inak. A niet sa čoho obávať. Nie som tu nato, aby súdila, či sú vedľa alebo nie. Som tu na to, aby som každej žene, ktorá bude chcieť, ukázala možnosti, inšpirovala, ako sa obliekať lepšie, krajšie, rýchlejšie. Celkové omladenie tváre a postavy je vďaka farbám a strihom je skvelý bonus. Chcem, aby ženy boli spokojnejšie s tým čo nosia a majú v šatníku.

Omladenie pomocou farieb: aké benefity klientkam prináša Tvoja práca a poradenstvo?

Zameriavam sa nato, aby som žene pomohla vytvoriť v šatníku ucelený komplex, ktorý má hlavu a pätu, nie je v ňom chaos a obsahuje to, čo jej sedí, čo nosí rada, v čom sa cíti krásne a pohodlne. Dokonale vystihuje ženu i jej životný štýl. Klientka získa inšpiráciu, ktorá bude
slúžiť nielen na chvíľu, ale môže sa o ňu oprieť pri každom ďalšom nákupe. Ženy často vnímajú, že niečo im sedí lepšie a niečo nie. Niečo nosia radi a niečo nie. Pomáham im pomocou farebnej typológie a strihového poradenstva, uvedomiť si, prečo to je tak. Výsledok je, že v budúcnosti nakupujú cielene a bez zbytočnosti, ktoré nie je s čím kombinovať. V skrini im nájdem kombinácie, vytrieskam z aktuálneho šatníka maximum a odbremením ich od ranného rozmýšľania, čo na seba. Vyberú si hotový outfit, na ktorý majú ráno chuť. Nosením outfitov sa automaticky rozšíria obzory a cit, ako oblečenie kombinovať. Pri nákupoch za pár hodín s ľahkosťou nakúpime to, čo by ste samé zháňali týždne, či mesiace (to je veta, ktorú mi s nadšením opakujú klientky pri spoločných nákupoch). Spoločné nakupovanie a kombinovanie oblečenia je o úspore času a energie, ktorú žena môže využiť inak – či už pre rodinu, prácu alebo hobby… Za pár hodín jej pomôžem vyriešiť problémy s obliekaním, ktoré riešila celý život.

Máš nejaký svoj recept na to, ako vypnúť, dobiť si baterky a urobiť si radosť?

Príroda a prechádzky sú pre mňa taký najrýchlejší a najdostupnejší spôsob, ako dobiť baterky. Ďalej je to úplný detox od počítača a sociálnych sieti. Milujem aj chvíle, keď som sama so sebou, ale aj s najbližšími. A keď ostane viac času aj cestovanie – samozrejme bez sociálnych sietí a internetu :-).

Omladenie pomocou farieb

S Marcelkou sa na vás tešíme na našom spoločnom workshope „Deň pre vašu krásu“. Okrem farebnej typológie a tvárovej jogy sa môžete tešiť na líčenie s profesionálnou vizážistkou Lenkou Špalkovou a fotenie s aktuálnou víťazkou Slovak Press Photo Gabrielou Teplickou.

Viac informácií k workshopu nájdete tu >>>

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre