SVALOVICA NA TVÁRI?

svalovica na tvári

SVALOVICA NA TVÁRI?

Áno! Ja viem, znie to tak zvláštne, ale len do momentu, kým to zažijete na “vlastnej tvári”. Totiž, aj tam máme svaly a je ich niekoľko desiatok. Keď ich rozhýbeme poriadne , dajú o sebe vedieť v podobe svalovice.

Pamätám si seba, keď som po prvom dni kurzu mala ráno pocit, že ma bolí hrdlo. Márne som hľadala začervenané mandle, všetko bolo v poriadku. Až potom som si uvedomila, že ma bolia svaly J. Moja lektorka ma upokojila, že sa to môže stať, ale čím pravidelnejšie cvičíte, pravdepodobnosť svalovice je menšia. Podobné pocity ako ja, zažívajú aj moji klienti, veľakrát mi po kurze na druhý deň napíšu, že sú veľmi prekvapení, koľko svalov na tvári máme, resp. netušíme až keď ich rozhýbeme.ALE! Ak nemáte svalovicu, rozhodne to neznamená, že ste cvičili nesprávne.Nemusí to cítiť každý, je to individuálne.

Svaly na tvári fungujú presne tak isto, ako svaly na tele

Možno ste niekedy zažili, že ste po dlhom čase išli behať, alebo cvičiť do fitka. Svaly ste prebrali k životu a na druhý deň ste kráčali ako Golem 🙂  Čím pravidelnejšie cvičíme, či už s telom alebo s tvárou – ideálne kompletne, tým je naše svalstvo pružnejšie, napnuté, okysličené a prekrvené. Jedným slovom ZDRAVÉ!

Vždy si rada čítam spätnú väzbu od mojich klientok, je úžasné sledovať ako to každému prináša niečo iné.

„Ahoj Zuzi,
ďakujem veľmi pekne za všetky potrebné info. Svalovicu mám teda poriadnu, až sa mi to nechce veriť, že toľko svalov máme na tvári. Zatiaľ režim dodržiavam, baví ma to.
Sama už teraz vidím výsledky, opuchy sú polovičné.“ Betka

 

„Dobrý deň Zuzka,

svalovicu som nemala (napriek tomu, že som ju očakávala), ale pozorujem pri niektorých cvikoch, že mi pracujú nielen svaly tváre, ale domino efektom sa zapájajú aj  svaly od tváre a krku  smerom nadol. Konkrétne cítim ako sa mi pritom narovnáva zhrbený chrbát – hrudná chrbtica, lopatky, driek ( bez toho, aby som cielene vystierala hrudník, chrbát  – čo po mne väčšinou fyzioterapeti chceli a veľmi sa mi nedarilo, lebo to bolo tak nasilu.  Teraz stačí, že sa usmejem na počítač a chrbát sa pekne prirodzene zrovnáva sám 🙂 Toto považujem za veľké plus  tvárovej jogy – pri celodennej práci za počítačom. S pozdravom, Monika 

Ktovie, čo prinesie cvičenie vám? Ak sa chcete do toho pustiť, navštívte niektorý z mojich kurzov alebo začnite hneď pomocou online programov.

Držím vám palce a už teraz sa teším na to, ako sa budete samé so sebou dobre cítiť!

ČLÁNKY, KTORÉ BY VÁS MOHLI ZAUJAŤ:

Trápi vás vráska hnevu? Tu je 6 tipov ako ju odstrániť 

Ochabnuté horné viečka – cvičenie či operácia?

 

 

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre