Vrásky a slnko

ochrana pleti v lete

Vrásky sú nepríjemným problémom dospelej a zrelej pleti a pre ženy asi tým najčastejším, s ktorým bojujú zo všetkých síl. Mnohé z nás trápia najmä vrásky okolo očí. Prečo sa nám vlastne tvoria a prečo máme byť opatrnejšie práve v lete?

Ako vznikajú vrásky na tvári?

Vrásky a ich najznámejšie príčiny : prirodzené starnutie pleti a strata jej pružnosti (a s tým spojená genetika), slnečné žiarenie či fajčenie. Týmto však zoznam nekončí. Doplniť by sa dalo množstvo iných faktorov.

Vrásky vznikajú na tých miestach pleti, kde je oslabená pevnosť a pružnosť pokožky. Spôsobuje to strata kolagénu a elastínu, za ktorú je zodpovené aj UVA žiarenie. To preniká až do vrstvy pokožky zvanej zamša, ktorá je tvorená práve takýmito vláknami. Slniečku preto „vďačíme“ aj za pigmentové škvrny a iné kožné problémy. Najmä v letných mesiacoch sa preto treba o pleť a pokožku celého tela poctivo starať. Pretože ona nezabúda a raz vám predošlú starostlivosť pripomenie.

ochrana pleti v lete, Vrásky a slnko

Vrásky: ako chrániť pleť v letnom období

Je známe, že keď chceme mať zdravú a mlado vyzerajúcu pleť musíme sa o ňu starať počas celého roka. Leto je však predsa o niečo náročnejšie obdobie a naše nasadenie pri boji so starnutím pleti musíme posilniť o niekoľko pomocníkov. V tomto období je pleť citlivejšia najmä na spomínané slnečné žiarenie, ktoré je intenzívnejšie. Viac ako inokedy je dôležité pleť viac hydratovať. Výrazné či menej, vrásky nechceme v žiadnej podobe rovnako ako zanesenú či mdlú pleť. Práve preto je toto čas kedy je nutné si do bežnej starostlivosti doplniť séra, produkty s obsahom kolagénu, ktoré pôsobia na pleť hojivo a regeneračne. Nevystavovať sa priamemu slnku na viac ako 20 minút. Kyselina hyaurónová a kolagén zapúzdrené v lipozomálnom nosiči pôsobia regeneračne. Ich pozitívne  účinky sú overené mnohými testami a preto sú produkty s ich obsahom veľmi žiadané.

Moja obľúbená kombinácia je biopeptidové sérum v sprejiLipocoll HA.

Špeciálnu starostlivosť vyžaduje pokožka okolo očí. Je to preto, že je najtenšia a krehkejšia ako kdekoľvek inde na našom tele. Vrásky okolo očí sa objavujú medzi prvými. Sú to známe vrásky smiechu, ktoré sú spôsobené pohybom očných svalov. Od 25. roku života by pre každú ženu malo byť samozrejmosťou používanie kvalitného očného krému dvakrát za deň. Výborné na osvieženie očného okolia sú studené obklady z uhoriek či vrecúška zo zeleného čaju. Napomáhajú zlepšovať krvný obeh, pleť aj spevňujú a zjednocujú jej farebný tón.

Nesmieme zabudnúť na kvalitný krém s ochranným faktorom! Ten v rámci starostlivosti o pleť aplikujeme ako posledný. No a k tomu by mal k našej povinnej výbave počas leta patriť klobúk a slnečné okuliare.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre