Vrásky a slnko

ochrana pleti v lete

Vrásky sú nepríjemným problémom dospelej a zrelej pleti a pre ženy asi tým najčastejším, s ktorým bojujú zo všetkých síl. Mnohé z nás trápia najmä vrásky okolo očí. Prečo sa nám vlastne tvoria a prečo máme byť opatrnejšie práve v lete?

Ako vznikajú?

Vrásky a ich najznámejšie príčiny : prirodzené starnutie pleti a strata jej pružnosti (a s tým spojená genetika), slnečné žiarenie či fajčenie. Týmto však zoznam nekončí. Doplniť by sa dalo množstvo iných faktorov.

Vrásky vznikajú na tých miestach pleti, kde je oslabená pevnosť a pružnosť pokožky. Spôsobuje to strata kolagénu a elastínu, za ktorú je zodpovené aj UVA žiarenie. To preniká až do vrstvy pokožky zvanej zamša, ktorá je tvorená práve takýmito vláknami. Slniečku preto „vďačíme“ aj za pigmentové škvrny a iné kožné problémy. Najmä v letných mesiacoch sa preto treba o pleť a pokožku celého tela poctivo starať. Pretože ona nezabúda a raz vám predošlú starostlivosť pripomenie.

ochrana pleti v lete

Ako chrániť pleť v letnom období

Je známe, že keď chceme mať zdravú a mlado vyzerajúcu pleť musíme sa o ňu starať počas celého roka. Leto je však predsa o niečo náročnejšie obdobie a naše nasadenie pri boji so starnutím pleti musíme posilniť o niekoľko pomocníkov. V tomto období je pleť citlivejšia najmä na spomínané slnečné žiarenie, ktoré je intenzívnejšie. Viac ako inokedy je dôležité pleť viac hydratovať. S dehydratáciou nie sú žarty. Voda, voda a ešte raz voda. V akejkoľvek podobe ju treba do tela dostať. Výrazné či menej, vrásky nechceme v žiadnej podobe rovnako ako zanesenú či mdlú pleť. Práve preto je toto čas kedy je nutné si do bežnej starostlivosti doplniť séra, produkty s obsahom kolagénu, ktoré pôsobia na pleť hojivo a regeneračne. Nevystavovať sa priamemu slnku na viac ako 20 minút. Kyselina hyaurónová a kolagén pôsobia aj hojivo a regeneračne. Ich pozitívne  účinky sú overené mnohými testami a preto je v lete veľmi žiadaný.

Moje obľúbené sérum, vláčne, ľahko sa vpíja do pokožky, nezanecháva ju mastnú, môžete použiť aj okolo očí, moja topka :

Špeciálnu starostlivosť vyžaduje pokožka okolo očí. Je to preto, že je najtenšia a krehkejšia ako kdekoľvek inde na našom tele. Vrásky okolo očí sa objavujú medzi prvými. Sú to známe vrásky smiechu, ktoré sú spôsobené pohybom očných svalov. Od 25. roku života by pre každú ženu malo byť samozrejmosťou používanie kvalitného očného krému dvakrát za deň. Výborné na osvieženie očného okolia sú studené obklady z uhoriek, vrecúška zo zeleného čaju či gélové náplaste Frownies s obsahom kolagénu, vitamínov a kyseliny hyalurónovej. Napomáhajú zlepšovať krvný obeh, pleť aj spevňujú a zjednocujú jej farebný tón.

Počas leta k povinnej výbave pri pobyte vonku nezabúdajme na okuliare a klobúk, ktoré nám na ochranu očí skvele poslúžia nielen na kúpalisku.

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre