4 + 1 tip ako si užiť leto, leto bez vrások

4 + 1 tip ako si užiť leto, leto bez vrások

Milé dámy,

leto bez vrások znamená dodržiavanie zásad ochrany pokožky pri kúpaní a opaľovaní.  leto bez vrások Určite, chceme byť krásne, hnedé ako čokoládky, ale predsa len, nezabudnime na pár dôležitých zásad, aby sme počas leta „ nezostarli“ rýchlejšie ako nám to je milé. Slniečko je síce super kamoš ale netreba zabúdať aj na negatívne účinky slnečného žiarenia, ktoré leto so sebou prináša. Pri nedostatočnej prevencii a ochrane proti slnečnému žiareniu si môžete zarobiť na niekoľko celkom vážnych problémov, ktorým by ste sa chceli určite radšej vyhnúť.

Takže, pred tým ako vyjdete na slniečko, pripomeňte si zopár jednoduchých zásad :

1.Vyhnite sa pobytu na slnku medzi 11.00 – 14.00 – vtedy je slnečné žiarenie najsilnejšie

2.Dbajte na pitný režim – pravidlene popíjajte čistú vodu, minerálku alebo aj bylinkové čaje.

Hydratujete tak vašu pokožku a zabraňujete jej vysušeniu. Vysušená pokožka je oveľa náchylnejšia na tvorbu vrások! A predsa nechcete po lete vyzerať ako vysušená slivka. Okrem toho, dať potom pleť do poriadku dá celkom zabrať. Dodržiavaním pitného režimu zabraňujete aj celkovej dehydratácii organizmu.

Woman drinking water in summer sunlight

3.Bez slnečných okuliarov ani na krok

Chrániť si netreba len pokožku, ale aj zrak. Dajte si záležať na výbere slnečných okuliarov, vyhnite sa rôznym lacným napodobeninám. Ak chodíte na slnko bez nich, automaticky sa mračíte, krčíte čelo a podporujete vznik vrásky hnevu, vrások okolo očí a vrások na čele!

Minimálne jedna zo siedmych žien na mojich kurzoch majú problém s vráskou hnevu a vráskami na čele, aj keď tomu vieme pomôcť cvičením a masážami, prevencia je dôležitá a hlavne, nič vás nestojí!

4.Natrite sa – 20-30 minút pred pobytom na slnku, ideálne s UV 30, deti aj 50

Či už použijete opaľovací krém, alebo olej, pozrite si zloženie, aby ste si na seba nenatierali chémiu. U mňa vyhral OLEJ z MALINOVÝCH JADIER, používame ho všetci, aj deti. Má prirodzený ochranný UV faktor 30 a chráni nielen proti UVB lúčom ale aj UVA. Práve tie nám totiž spôsobujú porušenie 2.vrstvy kože  – poškodzujú  elastínové a kolagénové vlákna! A vrásky si predsa vyrábať nechceme.Leto bez vrások dosiahnete, ak dodržíte tieto zásady. Keď už ich máme, zbaviť sa ich môžeme masážami a cvičením alebo vyskúšajte náplaste na vrásky.

A čo keď zabudnete a spálite sa? Čím tú horúcu červenú kožu schladíme? ALOE VERA GÉLOM!

Fotolia_99126608_Subscription_Monthly_M

Že nemáte? Nevadí, môžete použiť aj čerstvú rastlinku aloe vera. Odrežte vrchnú šupku a natrite spálenú pokožku. My sme aloe vera gél objavili na plantáži ostrova Curacao. Doniesli sme ho všetkým príbuzným a keď sa nám minie, objednávame si ho priamo z ostrova. Bez fľaštičky gélu nepôjdeme ani na dovolenku, je to takmer člen našej rodiny :-). Nielenže krásne chladí pokožku po spálení, ale ju aj lieči, upokojuje, tiež je výborný na vráskyštípance od komárov a včiel. U mňa zabral na poštipnutie včelou skvele. Nepotrebovala som žiadne antibiotiká ako kedysi, keď mi navrela noha ako papuča.  Týždeň som sa nevedela zbaviť opuchu. Teraz? Natriem aloe vera gél a do dvoch hodín ani neviem, že ma dačo poštípalo.

Máte aj vy svojich obľúbených „letných pomocníkov“? Budem rada, ak mi o nich napíšete! Nezabúdajte,že prevencia pri opaľovaní znamená leto bez vrások.

PRAJEM VÁM KRÁSNE A POHODOVÉ LETO!

Zuzana

P.S. Prečítajte si aj o HYDRATÁCII PLETI

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre