Kyselina hyalurónová – skvelý doplnok vašej kozmetickej výbavy

Sérum s kyselinou hyalurónovou

Ak sa aspoň trocha zaujímate o novinky z oblasti starostlivosti o pleť a telo, určite ste sa s pojmom kyselina hyalurónová už stretli. Množstvo kozmetických spoločností, kliník estetickej medicíny či salónov krásy ponúka jej skvelé účinky a nejedna žena po tridsiatke si rada zvýši sebavedomie investíciou do svojho zovňajšku.

Možno vás prekvapí, že kyselina hyalurónová je nášmu telu prirodzená a nachádza sa v celom našom organizme v množstve asi 15 g. V druhej vrstve kože –zamši – je asi polovica tohto množstva, ale tiež ju možno nájsť v kĺboch, v pľúcach, mozgu či v pupočnej šnúre. Vyrábame si ju  sčasti sami, ale toto malé prirodzené množstvo sa zároveň aj rýchlo odbúra. Niekedy už o niekoľko hodín.

Kyselina hyalurónová a jej účinky

Účinky kyseliny hyalurónovej sa dnes dajú využiť naozaj všestranne, nielen na známe vypĺňanie vrások. Za mnohé výhody spomeňme napríklad:

  • revitalizačný efekt, ktorý má na pokožku či schopnosť stimulovať bunky, aby tvorili v pleti nový kolagén
  • na urýchlenie procesu hojenia rán po operáciách, na zmiernenie tvorby jaziev, opuchov a bolesti v dôsledku zranení
  • na liečbu tzv. syndrómu suchého oka,
  • pomáha pri zmierňovaní príznakov alergickej či chronickej nádchy a opuchoch nosovej sliznice a vďaka svojej prítomnosti v priedušnicových a prieduškových žľazách podporuje vykašliavanie.

Toto všetko dokáže prostredníctvom svoje silnej schopnosti viazať vodu. Dokáže absorbovať  až tisícnásobne väčšie množstvo vody ako je jej vlastná hmotnosť. Preto tak výborne rehydratuje nielen pokožku.

Ako ženy nás určite poteší informácia, že zdravotné riziká pri jej užití sú minimálne.

Možnosti aplikácie sú viaceré. Najúčinnejšia avšak finančne najnákladnejšia je aplikácia injekciou – pozor však na možné riziká. Po aplikácii sa môžu vyskytnúť napríklad alergické reakcie, závraty, horúčka, bolesť a opuchy v mieste vpichu, hnačka, akútne bolesti hlavy a pod.

Odporúčam zvoliť radšej krém či kvalitné sérum. Stačí sa poradiť s vašou kozmetičkou. Sérum vám ušetrí desiatky až stovky eur a urobí dobrú službu. Ja už svoje obľúbené mám :-).

Kyselina hyalurónová

Pri akejkoľvek ceste za kyselinou hyalurónovou sa treba vyhnúť produktom obsahujúcim alkohol, zvýšené množstvo konzervantov, sulfátov či parabénov. Nezabúdajte, že jej účinky sú vždy len dočasné. Ako som už spomenula, rýchlo sa z tela vytráca.  Ako pomôcku pri uberaní niekoľkých rokov ju však odporúčam, ideálne v kombinácii s cvičením tvárovej jogy , ktorým si nielen udržíme svaly tváre v dobrej kondícii ale aj rozprúdime lymfu a stojí nás to len pár minút nášho času!

Krásny deň

Zuzana Ondrisová
lektorka a školiteľka tvárovej jogy
zakladateľka FACE YOGA Institute

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre