Ako prežiť leto – moje overené tipy

Milé dámy,

máme tu už pár krásnych letných dní za sebou a s ním spojené kúpanie a opaľovanie. Určite, chceme byť krásne, hnedé a opálené, ale predsa len, nezabudnime na pár dôležitých zásad ako prežiť leto aby sme  „ nezostarli“ rýchlejšie ako nám to je milé. Slniečko je síce super kamoš ale netreba zabúdať aj na negatívne účinky slnečného žiarenia, ktoré leto so sebou prináša. Pri nedostatočnej prevencii a ochrane proti slnečnému žiareniu si môžete zarobiť na niekoľko celkom vážnych problémov, ktorým by ste sa chceli určite radšej vyhnúť.

Takže, pred tým ako vyjdete na slniečko, pripomeňte si zopár jednoduchých zásad ako prežiť leto:

1.Vyhnite sa pobytu na slnku medzi 11-14.00

V tomto čase je slnečné žiarenie najsilnejšie, radšej vyložte nohy niekde v tieni a čítajte knihu 🙂

2. Dodržiavajte pitný režim

Pravidelne popíjajte čistú vodu alebo bylinkové čaje. Hydratujete tak vašu pokožku a zabraňujete jej vysušeniu a tiež celkovej dehydratácii organizmu. Vysušená pokožka je oveľa náchylnejšia na tvorbu vrások!

3. Bez slnečných okuliarov a klobúka ani na krok

Chrániť si netreba len pokožku, ale aj zrak. Dajte si záležať na výbere okuliarov, vyhnite sa rôznym lacným napodobeninám. Bez okuliarov a šiltovky alebo klobúka sa mračíte, krčíte čelo, podporujete vznik vrásky hnevu, vrások okolo očí a vrások na čele! Na každom z mojich kurzov je minimálne jedna žena, ktorá tieto problémy rieši. Dbajte na prevenciu, je dôležitá!

 

ČLÁNOK – AKO ODSTRÁNIŤ VRÁSKU HNEVU – MOJICH 6 TIPOV

 

4. Opaľovací krém či olej?

Či už použijete opaľovací krém, alebo olej, pozrite si zloženie, aby ste si na seba nenatierali „chemický koktejl „. Natrite sa 20-30 minút pred pobytom na slnku, UV filter cca 30, malé deti pokojne 50.  U mňa vyhral OLEJ z MALINOVÝCH JADIER, používame ho všetci, aj deti. Má prirodzený ochranný UV faktor a chráni nielen proti UVB lúčom ale aj UVA, ktoré nám zasahujú až do druhej vrstvy kože a poškodzujú ju. Pokiaľ však máte veľmi svetlú pokožku, neodporúčam olej ale krém s UV 50. S dodržiavaním zásad overených tipov ako prežiť leto si šetríte pokožku a nebudete mať  zbytočne predčasne nežiadané vrásky.

A čo keď sa zabudnete na slniečku dlhšie a spálite sa? Čím tú horúcu červenú kožu schladíme? Môžete použiť napríklad aloe vera gél alebo obľúbené biopeptidové sérum s regeneračným a hydratačným účinkom. Toto sérum obsahuje biopeptidový komplex, vitamín C, koloidné striebro a hydromanil. Okrem toho, že si ho môžete nastriekať na vyčistenú pleť ( ak ju máte veľmi suchú), použiť pod olej na masáž tváre, votrieť do vlhkých vlasov, použiť po holení, tak je skvelé aj ako prvá pomoc pri spálení od slniečka. Toto sérum je skvelé pre celú rodinu. Využijú ho aj muži napríklad po holení a aj pre deti sa hodí ak si náhodou niekde oderú koleno alebo lakeť.

Prajem krásne leto!

Zuzana

 

 

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre