Ako prežiť leto – moje overené tipy

Milé dámy,

máme tu už pár krásnych letných dní za sebou a s ním spojené kúpanie a opaľovanie. Určite, chceme byť krásne, hnedé a opálené, ale predsa len, nezabudnime na pár dôležitých zásad ako prežiť leto aby sme  „ nezostarli“ rýchlejšie ako nám to je milé. Slniečko je síce super kamoš ale netreba zabúdať aj na negatívne účinky slnečného žiarenia, ktoré leto so sebou prináša. Pri nedostatočnej prevencii a ochrane proti slnečnému žiareniu si môžete zarobiť na niekoľko celkom vážnych problémov, ktorým by ste sa chceli určite radšej vyhnúť.

Takže, pred tým ako vyjdete na slniečko, pripomeňte si zopár jednoduchých zásad ako prežiť leto:

1.Vyhnite sa pobytu na slnku medzi 11-14.00

V tomto čase je slnečné žiarenie najsilnejšie, radšej vyložte nohy niekde v tieni a čítajte knihu 🙂

2. Dodržiavajte pitný režim

Pravidelne popíjajte čistú vodu alebo bylinkové čaje. Hydratujete tak vašu pokožku a zabraňujete jej vysušeniu a tiež celkovej dehydratácii organizmu. Vysušená pokožka je oveľa náchylnejšia na tvorbu vrások!

3. Bez slnečných okuliarov ani na krok

Chrániť si netreba len pokožku, ale aj zrak. Dajte si záležať na výbere okuliarov, vyhnite sa rôznym lacným napodobeninám. Bez okuliarov sa mračíte, krčíte čelo, podporujete vznik vrásky hnevu, vrások okolo očí a vrások na čele! Na každom z mojich kurzov je minimálne jedna žena, ktorá tieto problémy rieši. Dbajte na prevenciu, je dôležitá!

4. Opaľovací krém či olej?

Či už použijete opaľovací krém, alebo olej, pozrite si zloženie, aby ste si na seba nenatierali “chemický koktejl “. Natrite sa 20-30 minút pred pobytom na slnku, UV filter cca 30, malé deti pokojne 50.  U mňa vyhral OLEJ z MALINOVÝCH JADIER, používame ho všetci, aj deti. Má prirodzený ochranný UV faktor 30 a chráni nielen proti UVB lúčom ale aj UVA, ktoré nám zasahujú až do druhej vrstvy kože a poškodzujú ju. A keďže si nechceme vyrábať vrásky, dajme si na to pozor.

S dodržiavaním zásad overených tipov ako prežiť leto si šetríte pokožku a nebudete mať  zbytočne predčasne nežiadané vrásky.

A čo keď sa zabudnete na slniečku dlhšie a spálite sa? Čím tú horúcu červenú kožu schladíme? ALOE VERA GÉLOM! Že nemáte? Nevadí, môžete použiť aj čerstvú rastlinku aloe vera. Odrežte vrchnú šupku a potrite spálenú pokožku. Ja som si kedysi dávno doniesla tento gél z ostrova Curacao, navštívili sme tam aloe vera plantáž, všetko sme si ochutnali a vyskúšali, odvtedy si objednávam a dopĺňam zásoby celej rodine :-). Tento gél nielen krásne chladí pokožku po spálení, ale ju aj lieči, upokojuje a tiež je skvelý na štípance od komárov a včiel. U mňa zabral na poštipnutie včelou skvele. Nepotrebovala som žiadne antibiotiká a antihistaminiká  ako kedysi, keď mi po uštipnutí včelou navrela noha ako papuča.  Týždeň som sa nevedela zbaviť opuchu. Teraz? Natriem aloe vera gél a do dvoch hodín ani neviem, že ma dačo poštípalo.

Prajem krásne leto!

Zuzana

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre